Heippa vaan taas kaikki. Kävin keskiviikkona fysiatrilla, joka määräsi Bonvivan rinnalle toiseksi osteoporoosilääkkeeksi Miacalcic Nasalin. Sitä suihkautetaan sieraimeen kerran päivässä. Onko teillä kokemusta tällaisesta lääkkeestä? Pakkausselosteen mukaan sivuoireita voi olla niin paljon, että riittäisi kokonaiselle kylälle. Itse en vielä sivuoireista tiedä, kun suihkautin sitä ensimmäisen kerran nessuun vasta tänä aamuna.
Vastaukset 1
- oli...
tätä lääkettä yhdessä vaiheessa. Hänellä siis suht paha osteoporoosi. Kyselin lääkäriltä voisinko itsekin käyttää jäljelle jääneen pullon (mulla Bonviva). Ei suositellut koska Miacalcic on tarkoitettu myös kivunlievitykseen. Tuolloin äiteellä oli selässä pahat kivut. Piti lopettaa yhden pullon jälkeen, koska sivuoireina suun kuivuminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851335
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351051Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19855Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita153690Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13680- 46659
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja185621- 33550
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39538