Yleensä naiset luulevat, että kaikki miehet ihailevat vain laihoja, trimmattuja naisia. Uskon, että todellisuudessa on monia kaltaisiani miehiä, jotka näkevät hieman lihavan naisen erittäin seksikkäänä. Siksi onkin harmi, että monet pyöreät naiset yrittävät peitellä muotojaan, sen sijaan että toisivat ne rohkeasti esille esim. seksikkäällä pukeutumisella. Ehkä osasyynä tähän on varmasti se, että harva mies myöntää kiihottuvansa isoista naisista.
Itse ainakin olen saanut parhaat "kyydit" juuri lihavilta naisilta. Kokemukseni ovat olleet jopa niin positiivisia, että oma naisihanteeni on muuttunut sen johdosta täysin.
Olisi mukavaa kuulla muidenkin mielipiteitä ja kokemuksia kaikesta asiaan liittyvästä.
Itse ainakin olen saanut parhaat "kyydit" juuri lihavilta naisilta. Kokemukseni ovat olleet jopa niin positiivisia, että oma naisihanteeni on muuttunut sen johdosta täysin.
Olisi mukavaa kuulla muidenkin mielipiteitä ja kokemuksia kaikesta asiaan liittyvästä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jos joku haluaa kirjoitella suoraan minulle, niin osoitteeni on:
[email protected]
Jos joku haluaa kirjoitella suoraan minulle, niin osoitteeni on:
[email protected]
Kiihotun helvetisti läskiperseestä ja suurista pursuavista meloneista. Tekee mieli käydä heti kimppuun. Laiheliinit ei kiihota yhtään. Rehevät naiset ei ymmärrä,että lukemattomat miehet rakastaa pulleita perseitä ja isoja roikkuvia rintoja. Kumpaan hyppäisit Eiffel-tornista, luukasaan vai läskikasaan?
Minä yleensä kiihotun enemmän, jos nainen on hiukan pullakka, mutta ei kuitenkaan mikään läskitynnyri. Langan laihat muistuttavat lähinnä lapsilta ja ei minua paljoa kiihota.
Muutenkin hiukan isompi kokoinen nainen voi alistaa miehen helpommin ja se tuntuu erittäin kiihottavalta.
Keskiarvokokoinen ja hiukan pullakka ovat parhaimpia vaihtoehtoja. Langanlaiha on luukasa ja läski on oksettava.
Ihan totuuden mukaisesti voi sanoa, että on ihmisiä, jotka pitävät lihavista mutta lähes poikkeuksetta normaalivartaloiset kiinnostavat enemmän. Ei siitä mihinkään pääse.
Mutta onneksi on jokaiselle jotakin! Itse olen 168cm ja 78kg, eli en mikään jumbojetti, mutta ylipainoinen kuitenkin. Ja kumma kyllä, joka kerta kun käyn baarissa olisi joku minut viemässä mukaansa ja miehet kehuvat minua yhtenään kauniiksi! Olen siis tosiaankin huomannut, että kyllä miehet tykkäävät rehevämmistäkin naisista paljon enemmän kuin mitä annetaan yleisesti ymmärtää.
Valitettavasti en itse viihdy kiloissani (jotka kertyivät minulle muutamassa kuukaudessa kun olin alkoholisti) ja koetan epätoivoisesti laihtua, mutta se on helpommin sanottu kuin tehty..
Harmi ettet itse pidä ulkomuodostasi. Tietenkin sen ymmärtää jos ylipainoa on liikaa, niin sehän haittaa jo liikkumistakin, mutta sinulla ei taida sitä ongelmaa olla. Uskon että sinuunkin vaikuttavat vain ne ulkoiset asenteet.
Toivon, että osaisit nauttia muodokkaasta vartalostasi sellaisena kuin se on, etkä turhaan tuskailisi laihdutuskuurien kanssa.
Ainakin omasta mielestäni seksi hieman lihavan naisen kanssa on paljon parempaa kuin "mallitytön", jonka pitää koko ajan miettiä miltä näyttää
Harmi ettet itse pidä ulkomuodostasi. Tietenkin sen ymmärtää jos ylipainoa on liikaa, niin sehän haittaa jo liikkumistakin, mutta sinulla ei taida sitä ongelmaa olla. Uskon että sinuunkin vaikuttavat vain ne ulkoiset asenteet.
Toivon, että osaisit nauttia muodokkaasta vartalostasi sellaisena kuin se on, etkä turhaan tuskailisi laihdutuskuurien kanssa.
Ainakin omasta mielestäni seksi hieman lihavan naisen kanssa on paljon parempaa kuin "mallitytön", jonka pitää koko ajan miettiä miltä näyttää
Minusta myös monet hieman lihavat naiset ovat todella seksikkäitä. Pidän myös hoikista naisista, mutta se ihanne on pyöreämpi. Aivan kuinka lihavista naisista tahansa en kuitenkaan pidä. Oikein runsas ylipaino ei minua viehätä.
No enpä voi sanoa erityisemmin pitäväni.Myönnän kyllä,että joskus isorintaisten lihavien naisten kuvien katsominen kiihottaa.Mutta sitten kun olen joskus päättänyt kokeilla käytännössä,niin ei se kyllä oikein hyvä juttu ole.Siis jo kun laittaa kädet lihavan naisen ympärille,niin se on jotenkin niin erilaista.Ja ei tosiaan mitenkään positiivisessa mielessä.Ja sitten kun sellaista katsoo alastomana ihan livenä....
No okei,jos on oikein isot rinnat,niin ne kyllä pelastaa aika paljon.Tosi paljon.
Mutta sitten joskus on käynyt niin(minä en kerrasta opi...),että on ollut samalla naisella lihava ruho ja pienet rinnat.Siinä sitä alkaa olla vitsit vähissä!
Ehkä negatiiviseen mielikuvaan voi vaikuttaa sekin,että kaikki nämä ihan oikeasti lihavat kumppanini(3),ovat olleet myös aika...no,sanotaan että ei oikein minun tyylisiä ihmisiä.Kaikki suhtautuivat seksiin jotenkin niin vanhanaikaisesti.Tai no kaksi oikeastaan,se yksi oli sitten muuten vaan ärsyttävä.Yhden piti oikein itkeä jälkeenpäin ja kerjätä kaikenlaisia lohdutuksia,kun syyllisyys painoi.Onko hän nyt huono nainen jne...AAARRGGHHH!!!!
Aivan selvästi traumoja jäänyt :)
Jotta jos sovitaan,että sinä hoitelet tästä lähtien ne lihavat,niin minä keskityn sitten niihin ruipeloihin? ;)
Mutta tuosta pukeutumisesta vielä.Siinä mielessä olen kyllä samoilla jäljillä,että jos lihavalla naisella nyt sattuu sitten olemaan isot rinnat,niin niitä ei kyllä tosiaan kannata sitten yrittää peitellä,vaan korostaa.Kyllä ne sattaa meikäläisenkin jääräpäähän vieläkin kaikesta huolimatta tehota,jos oikein houkuttelevilta näyttävät...
kuulostaa juuri siltä mihin olen törmännyt.sattumoisin olen xxl-nainen,muodokas ja povekas.omistan isot rinnat(110dd) ja olen huomannut että miehet tuijottavat ja se kiihottaa, pakko myöntää.enkä peittele muotojani ja enkä kulje pitkin nurkkia kun olen baarissa tai vastaavassa paikassa.olen ylpeä itsestäni ja sillä sipuli.se joka ei sulata niin se on oma häpeä.