mahtava isä! Jos pitäisi joku ihminen maailmassa nimetä, josta olen puhtaasti ylpeä niin se olisi hän. Niin isänä, työelämässä kuin muutenkin. Joskus oikeasti ihmetyttää miten paljon hänkin oli aikoinaan ja vieläkin valmis repeämään auttaakseen minua tai veljeäni. Yhä enemmän nyt on vain alkanut huolestuttamaan, että mitenköhän hän jaksaa. Ikää kertynyt ja vaativa työ, joka vie sen oman aikansa myös kotona. Hän uhraa niin paljon aikaa pikkuveljen harrastuksiini ja nyt vanhempana innostui TAAS opiskelemaan sivutoimesti uutta tutkintoa. Eihän hänelle jää aikaa olla ja rentoutua koskaan. :( Vanhempana sitä varsinkin näkee miten paljon hänkin on uhrautunut perheen vuoksi ja miten rakas hän on. Hyvää isänpäivää!
Ai että mulla on
........
2
549
Vastaukset
- myös isä
Hyvä kirjoitus isänpäivänä. Kirjoittaja olisi voinut laittaa pienen vihjeen nimimerkkiin niin oma isä olisi voinut arvailla.
- ..........
Tämä kirjoittaja on Pirkanmaalta päin, mutta epäilen vahvasti että oma isäni tänne eksyisi kirjoitukseni lukemaan. Mutta uskon myös, että minun ajatukseni jakaa yllättävän moni muukin Suomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271944
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001690Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561306Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?671244Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311008Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47906Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51903Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 107828
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820