Nyt loppu!

Pitää tänne nyt kirjoittaa ja luvata että nyt loppu juominen.Mikä v***u siinä on ettei voi olla ilman viinaa sitä perjantai ja joskus myös lauantai iltaa...Nyt taas KAUHEE morkkis.. :/ Poikahan tässä kans kärsii..Sitä on vaan oppinu oman äidin luona asuessa että se on OK asia juoda..
2403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eilen illalla lueskelin jo muutaman aloituksen, kun muutama kuukaisi on vierähtäny, aiemmasta kerrasta.

Nyt kun näitä raittiita vuosia on kertynyt kohta puolet elämästä, näin yhteen putkeen, niin tohtii tässä taas matkustella laivallakin, olenhan toki sitä jo vuosia tehnytkin, mutta sillo enne vanhaa, ei ois ollu mitään mahdollisuuksia, selvitä selvinpäin niolla reissuilla, joten koita pinnistellä alkuun, ethä se morkis jo parin päivän päästä helpottaa.
Se on varmaa, et viikon päästä et tän viikon lopun morkkiksia muistele.

Äänestä

Kymmenen vuoden ajan lopetin. Ainakin 37 kertää (tai enemmän). Kuusi vuotta sitten onnistuin. Meinaan että 6 vuotta viime huikasta.
Arvaas miltä tuntuu?

Ihan mahtava elämä raittiina!

Toivottavasti Sinä lopetit nyt, ja viimeisen kerran.

Onnea!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vk.loppu alkkis kirjoitti:

Pitää tänne nyt kirjoittaa ja luvata että nyt loppu juominen.Mikä v***u siinä on ettei voi olla ilman viinaa sitä perjantai ja joskus myös lauantai iltaa...Nyt taas KAUHEE morkkis.. :/ Poikahan tässä kans kärsii..Sitä on vaan oppinu oman äidin luona asuessa että se on OK asia juoda..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu