Jos tallinkin johdon eettiset periaatteet ja moraalikäsityset eivät osu yksiin sinun kanssasi,niin eiköhän boikotti ole tehokkain keino ilmaista mielipide.
TALLINK BOIKOTTIIN
Viking***
7843
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Suurin osa Ruotsalaisista onkin ihan perseestä
joten simputus ja tölviminen on ihan paikallaan.
Totta on myös sekin ettei duunari omista työ
paikkaa joten kipinää kinttuun.
Joskus se HYVÄ duunari onkin kaiken tuloksen tekijä...
Onneksi minäkin sen tajusin, on niin maukas tilanne valita, kenelle tekis töitä ja mihin hintaan. Maailma muuttuu joskus tähänkin suuntaan.
Kyllähän tällaisen matkustajista riippuvaisen laivayhtiön omistavat käytännössä asiakkaat.
Tallinkin johdon törkeä, jopa rikollinen tapa kohdella henkilöstöään kertoo paljon koko yhtiön moraalista ja etiikasta.
Toivottavasti suomalaiset ja ruotsalaiset matkustajat ymmärtävät boikotoida virolaisia laivoja, joissa ihmisarvoa ei tunneta.
Lopeta jo saman asian jauhaminen.
Eiköhän tuo Tallink kaadu noihin järjettömiin velkoihinsa ja johtajiensa suorittamaan yhtiön maineen mustaamiseen. Meillä ainakin työpaikalla päätettiin, että talven ja kevään reissut hoidettaan sellaisten yhtiöden laivoilla, jossa mysö työntekijöitä arvostetaan.
Laivaristeilyt on tältäkin vuodelta myyty jo aikoja sitten loppuun ainakin viikonloppujen osalta. Teidän naurettava "boikottinne" ei vaikuta keneenkään muuhun kuin omaan itseenne. Ei Tallink johto teistä paskaakaan välitä, vaan keskittykää nyt vaan olennaiseen eli siellä laivalla nauttimiseen ja unohtakaa tommoset idioottien ajatukset!
nauttimiseen, muttei Tallinkin tai operated by laivalla...