Kaupallista hömppää!!!

Olkku

Olen 38 vuotias äijän köriläs ja minulla on 8 vuotias tytär.Minusta isänpäivä on kapitalististen markkinavoimien kaupallista hömppää ja siksi meillä ei juhlita isänpäivää.Samanlaisiksi hömppäpäiviksi lasken jouluaaton ja ystävänpäivän!!!

6

658

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kahden lapsen isä

      Oletko kenties häiriintynyt tai joku seko.

      • olla

        häiriintynyt tai seko. se on jokaisen oma valinta !!!!!!!! meillä isänpäivää vietetään sen verran et on täytekakku jota ei tule muulloin leivottua kuin synttäreillä ja äitienpäivänä.
        isää muistetaan ihan jokaisena päivänä !!!


    • Nimetön

      Mä oon saman ikäinen kun sinä Mulla on 8v ja 4v lasten ei tarvitse ostaa mitään lahjaa mun lapset on tehnyt lahjat

    • säästyy fyrkat

      tenavan terapiatunteihin, jossa muistellaan katkerana, miten "meillä ei koskaan ollut niin kuin muilla".

      Oletkos ajatellut, että lapsesta on hauska muistaa isää? Tehdä jotain pientä itse ja kantaa se sitten säteilevin silmin iskän luo...siinä sitten halataan ja kiitellään ja lapselle tulee HYVÄ MIELI. Ei tarvita mitään kaupallista eikä erityistä juhlaa.

      Jouluun ym. en viitsi edes puuttua, mutta tiedät varmaan että silläkin on tekoa muidenkin arvojen kuin krääsän ostamisen kanssa.

      Jos et halua mölleilyllä pilata perhe-elämää, alat käyttäytyä ihmisiksi ja ottaa vastaan sen hyvän, minkä elämä luonnostaan suo.

    • JuhlinJosJuhlin

      Kaupallista ihmisten ostoihin kiihottamista kaikki tuo; isänpäivä, äitienpäivä, ystävänpäivä, joulu, juhannus, pääsiäinen...jatkuvaa osto ja vapaapäivien kiertoa. Minä olen sanoutunut noista irti jo ajat sitten ja tuntuu paljon rennommalta. Ei mitään pakotteita ja juhlimme silloin kun sille päälle sattuu.

    • SAMAA

      MIELTÄ!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      280
      3488
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      22
      1948
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      34
      1578
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1451
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      139
      1109
    6. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      72
      1059
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1044
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      91
      918
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      201
      776
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      737
    Aihe