Harry kuolee (ficci)

vihdoinkin!!

Sisältää verta, huii kauhia.

Voldemortin taikasauva lennähti iskun voimasta Harryn eteen. Voitokkaana Harry nosti sen ja NAPS vain, taittoi sen kahtia tiputtaen palaset kylmälle puulattialle.
’’ Sauvani! ’’ Voldemort karjaisi ja syöksyi nostamaan palaset lattialta koittaen tökkiä niitä yhteen. Kun hän huomasi, että taikasauvansa todella oli mennyttä, hän nosti punaisen katseensa kalpeaan ja pelokkaan näköiseen Harryyn.
’’ Sauva oli minulla kauemmin kuin sinä olet ollut olemassa. ’’ Voldemort sanoi nousten hitaasti seisaalleen, julmasti hymyillen ja tunki palaset taskuunsa.
Harry perääntyi askeleen ja kohotti omaa, holtittomasti tärisevää sauvaansa.
’’ S-sinä olet nyt minun armoillani ’’ Harry sanoi värähtäen. ’’ Minun pitää ta-tappaa sinut. ’’
Voldemort hymyili niin että hänen terävät kulmahampaansa välkähtivät kylmänvihreässä valaistuksessa.
’’ No, tee se. ’’
Voldemort katsoi Harrya odottavaisena. Harry nieleskeli ja mumisi:
’’avavvavavavavavavava… ’’
’’ Et pysty siihen! ’’ Voldemort naurahti ja astui ihan Harryn eteen niin lähelle, että he melkein koskivat toisiaan. Harryn otsa meni ryppyyn. Hän tuijotti Voldemortia kuin surullinen lapsi, vaikka todellisuudessa hän oli jo kuudentoista.
Voldemort tarttui Harryn kohotettuun taikasauvaan ja nykäisi sen itselleen. Harry ei tehnyt minkäänlaista vastarintaa, tuijotti vain kalveten ja täristen vihollistaan.
Voldemort juoksutti etusormeaan Harryn taikasauvalla.
’’ Melkein kuin omani. Sinähän katkaisit sen ihan tässä minuutti sitten? ’’
Harry pihisi jotain epämääräistä vastaukseksi eikä katsonut päin Voldemortiin.
’’ Katsotaas. KIDUTU! ’’ Voldemort rääkäisi yllättäen ja osoitti Harrya tämän omalla sauvalla.
Harry lennähti päin takanaan ollutta seinää huutaen ja täristen. Hänestä tuntui, että ainakin miljoona volttia silkkaa sähkövirtaa oltiin johdatettu hänen kehonsa lävitse. Pistelyn loputtua Harry valui istumaan velttona kuin tapettu kala, silmälasit repsottaen. Hänen päänsä retkahti sivulle.
Voldemort tuijotti Harrya hölmistyneenä ja tuuppasi tätä kenkänsä kärjellä. ’’ Noh? Kuolitkos noin pienestä? ’’
’’ En.. ’’ Harry urahti heikosti.
’’ no KUOLE SITTEN! ’’ Voldemort karjaisi iskien toisen anteeksiantamattoman, joskin sanattoman kirouksen Harryyn.
Tällä kertaa Harry kaatui kokonaan kyljelleen seinän viereen.
Voldemort kumartui hänen puoleensa, livautti kätensä Harryn kaulalle ja puristi pitkät, terävät kyntensä syvälle Harryn lihaan. Haavoista alkoi tihkua oitis verta. Harryn suu aukesi äänettömään huutoon ja hänen kätensä hamuilivat Voldemortin kättä pois.
’’ Tukehdun.. ’’ Harry korisi. Hänen suupielilleen norahti ensimmäinen verinoro.
Voldemort lopetti juuri ennen Harryn hengen salpautumista vetäen kyntensä toisen kurkusta.
Harry haukkoi henkeään rahisten kuin hänen kurkkunsa olisi täynnä limaa, silmät yhä tiiviisti kiinni puristettuina ja kaulan pienet, mutta syvät haavat verta vuotaen.
Voldemort kohotti taas sauvaansa ja mumisi jonkin loitsun; sauvan päästä liukui ulos teräksinen piikki.
’’ Nouse ylös. ’’ Voldemort sanoi liikkumattomalle Harrylle jonka pään alle alkoi muodostua punainen läntti.
’’ Ai tarvitset vähän apua, vai? ’’ Voldemort kiusoitteli ja tempaisi nuorukaisen pystyyn tämän paidanetumuksesta. Hän asetti kuin nukkuvan Harryn seinää vasten ja painoi tämän siihen tiukasti.
’’ Hyvästi, rakas vihollinen.. ’’ Voldemort kuiskasi Harryn korvaan ennen kuin iski piikkipäisen sauvan tämän vatsasta läpi kolhaisten vähän selkärankaa. Piikki upposi seinään.
Voldemort päästi irti. Harry oli niitattuna kiinni seinään. Silmät lasittuneena hän tuijotti esineen päätä, huokaisi sitten hiljaa ja meni aivan veltoksi. Voldemort otti oman sauvansa palaset ja sai pidemmän osan muutettua myöskin piikiksi – ja sen hän iski Harryn kaulasta läpi seinään.
Harry näytti siltä, että hän olisi nojaillut seinään pää ja selkä siinä kiinni, mutta hänen kätensä ja jalkansa olivat epätavallisessa asennossa ja hänen valkoinen t-paitansa oli aivan veressä sekä suusta valui verta.
Eikä hän hengittänyt.
Voldemort otti Harryn verta sormensa päähän ja suttasi Harryn oikealle puolelle pimeän piirron – ja samanmoisen hän langetti Rääkyvän Röttelön päälle, jotta kaikki voisivat tulla katsomaan seinään listittyä Harry Potteria.
Voldemort kaikkoontui.

4

712

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tikrutin**

      Huhhuh, hienosti kirjoitettu, ehkä "hivenen" raaka...:D
      Tosi upeasti osaat kuvailla tapahtumia, kuten J.K.Rowling.
      Tosin toivon, ettei ihsn tuolla tavallla Harry kuole, mielummin sitten että Voldemort murhaa taialla, ei p-p-p-piikillä :D:DD

    • Kisshu2

      Kuules, tyyppi. Kirjoita oma kirja, kun olet niin hyvä kirjoittamaan. Mutta tuo ei todellakaan voi olla Rowlingin kirjoittama.

    • Potteri melkein elämäntapana

      hmm, tämä tuntui selvästi keksityltä. Rowling ei etenisi noin nopeasti.

      Ja ainiin, mistä tuon ficin olisit saanut??
      Eihän sitä kirjaa ole vielä edes kirjoitettu?
      Keskeneräinenhän se vielä on.

      Ja kaiken lisäksi Rowling ei tekisi lopusta noin... mietoa. Eihän toi sillain ees raakaa ollut. Tähän asti ilmestyneistä Pottereistakin löytyy raaempia kohtauksia.

      joten, voisiko joku jo pikkuhiljaa aikuistua?? :D

    • dino-w

      mahtava tarina!
      sää oot hyvä kirjoittaan potter tarinoita, toi kuulosti melkein mun kirjoittamilta tarinoilta...
      j.k rowling juniori!! ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2059
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1520
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1289
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1170
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1160
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1074
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      1018
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      243
      962
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe