Liputettaanko ero-iseille????????

Tuumailija

Näin isänpäivänä mietin kun liputetaan niin että kuinka paljon on ero-isejä ja suurin syy on ollut naisissa TUTKIMUKSIEN mukaan,se on ylensä nainen joka "tuhoaa" perheen johon syntyy lapsi/lapsia.

Isällä ei ole silloin enään käyttöä ja isä pihalle ja hyvästi, sen jälkeen isä on elatusvelvollinen ja äidin saa viel lapsilisät,elatusmaksun,ym tuet ja se mikä on todella raukkamaista että suurin osa äideistä käyttää sen rahan omiin tarpeisiin ja hyvin pieni osa menee oikeaan tarkoitukseen eli lapseen.
Itse olen joutunut kokemaan tämän ikävän iskun kahdelta eri naiselta ja se on varma että ikinä en anna heille tempauksistaan anteeksi ja en anna mitään arvoa naisille jotka harrastavat tollaista,ikävää kyllä suurin osa naisista on tota luokkaa ja kaikenkukkuraksi tosi uusavuttomia.

KAIKILLE ISEILLE! HYVÄÄ ISÄNPÄIVÄÄ JA HYVIÄ HETKIÄ LAPSIENNE KANSSA.

1

794

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kai saa liputtaa

      Isähän sinä olet vieläkin erosta huolimatta. Yritä pitää lapsiisi yhteyttä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10619
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5100
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2301
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      107
      2125
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      2006
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1641
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1462
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1144
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1091
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      1007
    Aihe