Kuka on aidoin ihminen talossa? Eli oma itsensä? Perustelkaa vastauksia myös.
KUKA ON AIDOIN IHMINEN TALOSSA?
merkki
151050
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kaki! Ei vedä mitään roolia vaan on aito ja symppis
aito sika. Mielestäni Mia on aito, ja sen takia putoo tänään (niinkuin muut aidot aiemmin).
Olla kysyy reilusti mikä tai mitä jos ei jotain ymmärrä.
Ja sen takia hän tuleekin kisan lopulta voittamaan. Kaikkein sympaattisin kaveri.
Sari se on. Ei vedä mitään roolia. On aito.
on aidoin ja ihanin....
Hanne on kyllä ihan ok, mutta jotekin välillä Hannen "pikkutyttö-esitykset" ärsyttävät. Ajoittain tuntuu, että esim. kikatukset ja hihitykset eivät tule Hannelta ihan luonnostaa, vaan hän yrittää esittää jotain sööttiä pikkutyttöä.
söötistä ym. miellyttävistä ilmaisuista. Jälkeenjäänyt mummovauva se on!
........
- ollut alusta asti samanlainen
- ei esitä mitään muuta kuin on, vaan on oma itsensä, ainakin siinä määrin kuin nyt satojen tuhansien yleisön edessä voi olla
- ei nosta itseään muiden yläpuolelle ja kohtelee kaikkia tasavertaisesti
Sarppa ehdottomasti. Sari on suoraan sitä mitä se on, tyttö kehtaa sanoa suoraan,että ei tiedä tiettyjä asioita ja antaa blondeutensa loistaa ja minusta se on mahtavaa!!:)
Toisin kuin Sabotaasi-reuhkatukka-kusitauti- Olli, joka ottaa asiat piiikksen liian tosissaan ja ne ilmeet,voi muah!! Siinä vaiheessa kun hän väkisin vänkäsi muiden poikien kanssa siitä, että yhdestä numerosta saa äänestää vain kerran, meinasin kusta alleni ja äijä kun ihan punasena sitä hehkutti- Ihan oikeesti, mä tiedän!!:D
Tai Kaki, jolla ei elämässään ole muuta ku nättien tyttöjen alituinen ahistaminen.. Sääliksi käy..Kuka edes haluaisi nähdä häntä alasti??Että se siitä leffa-urasta.. ja se ähkiminen ja namu-setämainen lässytys menee jo hermoon!!
Hanne?? Ihan silleen ok tyyppi, joka ei ole mieleeni jättäny pahemmin minkäänlaista kuvaa itsestään..
Jani-Juntti-Tuppisuu, hei mä vedän nää kolme kaljaa ny nopeeta naamariin ni si oon iha kännis,wau!!
hmm..
Sen warmemmaksi ei warma tule.
Kari on ollut selvästi oma itsensä talossa ja sanonut suoraan mitä mieltä on eri asioista.
Aito luonne. Toiset on jotain roolin vetäjiä. 80% näyteltyä performanssia talossa. Ehkä ne vetää tota siviilissäkin, ehkä ei, mutta seei oo aitoa.
Ehdottomasti aidoin on Jani. Senhän jo psykologikin totesi jossain extrassa, että Jani on rennoin ja tavallisin koko porukasta. Johtuu ehkä siitä, että mies on kiertänyt ympärinsä, asunut erilaisissa yhteisöissä ja oppinut tulemaan toimeen kaikenlaisten ihmisten kanssa. Levoton sielu.