Mia on erittäin sivistynyt...

Miassa näkyy selvästi, että hän on nähnyt maailmaa vähän laajemmalti kuin tavallinen suomalainen pulliainen. Hänethän on koulutettu Lontoossa ja hän on hienommasta perheestä tullut kuin tavalliset pulliaiset.

Sivistys ja varmastikin myös älykkyys ovat periytyneet!

Mielestäni olisi ohjelman kannalta oikein, että yksi vähän koulutetumpi ja sivistyneempi olisi joukossa loppuun asti!
152240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

sieltä ulos ilman näitä trollejakin.

Äänestä

&Olli-----------!!

Äänestä

eikö se vaan oo peruskoulun käynyt...? se näkyy...

Äänestä

mutta äänestäjät eivät osaa pelata, fiksut putoo ja miten kävi viime vuonna, sivistymätön i......i voitti, oli kuulemma niin hauska?

Äänestä

sivistynyt on. tähänkin asiaan mia sanoisi OU JEAH ! sitten pari typerää käsielettä ja perunan näköinen ilme päälle. ihan selvää sivistystä.

Äänestä
  • aahahahaa..Päivän parhaat naurut..

    Äänestä

  • Mia on tyyliin niinku aika nuorekas noin vähän yli kolmekymppisex. Miaa on tyyliin kiva katsoa, ku sillä on tyyliin eri mielialoja, jotka se tyyliin niinku ilmaisee.

    Janin tyyli on tyyliin aika tasapasu eikä se tyyliin ilmaise mielipiteitään tyyliin suoraan. Janin ympärillä ei tyyliin niinku hirveesti tapahdu.

    Äänestä

"vähän koulutetumpi"

*nauraa*

Äänestä

on otsassa.

Äänestä

Mian koulutus on peruskoulu.
Onko "hieno perhe" sivistynyt perhe. Mitä hienous on, onko se varakkuutta?

Tarkkoittaako sivistys alunperin jonkinlaista kaikkien kanssa toimeentulemista, kaunista käytöstä kaikkien huomioonottamista. Tässä tapauksessa hienouden kanssa tai kirjaviisauden kanssa sillä ei ole mitään tekemistä.

Äänestä

jos olis jättänyt peruskoulunkin kesken. Sittenhän me ollaan kaikki erittäin sivistyneitä kun ollaan tuon peruskoulun jälkeen vielä koulutettu itseämme eikä vain reissattu äiteen rahoilla pitkin mualimata.Olis kai pitännä mennä kauppaan puotipuksuksi.

Äänestä

sivistynyttä ? Kaikkea muuta, hän on voinut sada hienon koulutuksen ja tulla ns. paremmasta perheestä mutta häneen eivät ole sivistyneen maailman opit menneet päähän. No, sillehän taas ei mitään voi, jos lahjat puuttuu, ei ketään väkisin voi sivistää.

Äänestä

kyllä tulee lähtö muutaman tunnin kuluttua

Äänestä

mitään..

tavalliset pulliaiset kouluttaa itteään, jotta sais itestään jotain.

Äänestä
  • Mian faija oli subliikki mies, ei se silti tee perheestä sen fiksumpaa kuin muistakaan.
    Ja sivistyksen kanssa asialla ei ole mitään tekemistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koulutus ja tausta näkyy kirjoitti:

Miassa näkyy selvästi, että hän on nähnyt maailmaa vähän laajemmalti kuin tavallinen suomalainen pulliainen. Hänethän on koulutettu Lontoossa ja hän on hienommasta perheestä tullut kuin tavalliset pulliaiset.

Sivistys ja varmastikin myös älykkyys ovat periytyneet!

Mielestäni olisi ohjelman kannalta oikein, että yksi vähän koulutetumpi ja sivistyneempi olisi joukossa loppuun asti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu