Torstai on toivoa täynnä?

Onnellinen onneton

Tulit luokseni. Sain pitää sinut hetken lähelläni ja olen taas onnellinen. En tiedä koska näemme uudestaan vai näemmäkö koskaan. Sen vuoksi olen onneton.
Sanat takertuivat kurkkuun. Halusin vain silittää pehmeitä hiuksiasi, vaikkei niitä sinun mielestäsi olekaan enää ;), suudella ikuisesti, hengittää tuoksuasi. Muistan ne kuolemaani asti ja ne saavat minut onnelliseksi vaikka olisin kuinka onneton. Kiitos, että tulit. Se merkitsee minulle enemmän kuin uskotkaan. Ajattelen sinuA! -P

4

681

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olispa mulle....

      Meinasitko sit torstaina pyytää mua johonkii? ;)

      • aikamuodossa

        puhuin onnestani. Jatkosta ei ole tietoa.
        En usko, että olisit sinä :(. Jos olisit sinä, niin pyytäisin varmasti luokseni, jos ottaisit yhteyttä.
        .. kunhan nyt vain ajatusta viljelen sinne tänne ja jään onnen heiteltäväksi. Ei osaa hiljaakaan olla, kun tekisi mieleni huutaa!!


      • ...vaikka
        aikamuodossa kirjoitti:

        puhuin onnestani. Jatkosta ei ole tietoa.
        En usko, että olisit sinä :(. Jos olisit sinä, niin pyytäisin varmasti luokseni, jos ottaisit yhteyttä.
        .. kunhan nyt vain ajatusta viljelen sinne tänne ja jään onnen heiteltäväksi. Ei osaa hiljaakaan olla, kun tekisi mieleni huutaa!!

        miks et sinä pyydä häntä luoksesi uudestaan?
        Et voi tietää vaikka sitä ootettas....
        pelkäät? mitä?


      • pyytää liikaa kerralla tai
        ...vaikka kirjoitti:

        miks et sinä pyydä häntä luoksesi uudestaan?
        Et voi tietää vaikka sitä ootettas....
        pelkäät? mitä?

        ahdistuu ja menee karkuun. On sen selvästi ilmaissut. Pitää olla varovainen. Odotan, mutta en ikuisesti.
        Joku muu saattaa joskus yrittää täyttää hänen paikkansa.. siinä tuskin onnistuu. En silti voi enää juosta perässä rikkomatta enempää sydäntäni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      123
      10110
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      78
      5026
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      69
      4862
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      8
      3306
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      15
      2530
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      107
      1750
    7. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      56
      1593
    8. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1546
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1464
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      68
      1445
    Aihe