Ei oo mulla isää...Yksin täällä istuskelen kun mies meni lasten kaa isilleen ja äidilleen.
Anoppi on niin p...mainen etten haluu sunnuntaita siellä pilata.
isätön
4
826
Vastaukset
- äiti!
Lisäänpä vielä tuohon,että on niin järisyttävän rauhallista,että taidan viettää myös äitienpäivän näin:)))
- f.dostojevskaja
Heipat
olen myöskin siinä mielessä isätön että Isäni on kuollut 25-v sitten 58 vuotiaana!
Mutta asiaan: mikäs anopissa mättää.
Oletko ihan suivaantunut, lähes suivaantunut vai todenteolla suivaantunut kyseiseen nais-henkilöön- miten olet porukkaan eksynyt? (?)
Voimia Sulle (sitä me kaikki tarvitsemme)- äiti!
Kiitos voimien toivotuksesta.Sitä todella tarvitaan.
Minun isäni kuoli tuossa vuosituhannen vaihteessa,kuusikymppisenä.
Anoppiin olen sikälis suivaantunut,ettei hän koskaan pyydäkkään muita käymään kuin poikansa.
Me muut olemme ulkopuolisia,joten en viitsi tunkeutua.
Neljä lasta tuuppasin mukaan ettei heillä olisi liian hiljaista siellä kolmistaan:)
No,on se myönnettävä että täällä on niin yksinäistä ja ikäväkin alkaa olla,että toivoisin heidän jo tulevan.
Onneksi on taas isänpäivä kohta ohi !
- Äidiskä
Meillä vaan menee niin tämä homma, että appiukko on kuollut jo parikymmentä vuotta sitten ja anoppi asustelee yksikseen.
Minun isäni asuu sen verran kaukana, että hoidan muistamiset lähettämällä lahjan ja soittamalla aamulla.
Mutta nytpä onkin näin, jo vuodesta toiseen, että anoppi vaatii että hänen luonaan on tultava käymään isänpäivänä. En tiedä mikä perimmäinen ajatus siinä on, mutta mies menee lasten kanssa kun käskytys käy. Mielellään mieskin sanojensa mukaan jäisi kotiin nauttimaan omasta isänpäivästään, mutta sanoo että jos ei mene käymään äitinsä luona tämä saa hirveän raivarin...
Noh, minä en käskykäynnille lähde. Anoppi ei ole minun isäni, joten touhuampas kotihommia tässä rauhassa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746344MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415408Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.614274NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734132Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673891Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.741218- 3281095
- 601050
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32880Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62821