Tämän vuoden Big Brother on mielestäni ollut tapahtumarikkaampi ja hauskempi kuin viime vuonna. Tehtävätkin on ollut paljon monimutkaisempia ja pidemmälle mietittyjä. En vain kenellekään talon asukkaista soisi tänä vuonna voittoa.
Hanne on oikeastaan ainoa joka ei ärsytä minua. Joten jos olisi valittava niin soisin Hannelle voitto rahat. Onhan hän myös alkuperäinen kilpailija.
Ollia on paljon morkattu ja kritisoitu. Mielestäni Olli on kuitenkin hyvä ja viihdyttävä tyyppi. Eihän se Ollin vika ole että isoveli on häntä suosinut. Ei kukaan muu olisi kyennyt niihin suorituksiin mitä hänelle on suotu. Olli ei kuitenkaan ole ollut talossa yhtä pitkään, niin voitto olisi väärin.
Sarissa hyvät puolet on siinä että ei puhu hirvesti selän takana. Ärsyttävät puolet vievät kuitenkin voiton. Jatkuva laulaminen on kauhean kuuloista ja Kakin kanssa riehumista on nähty ihan liikaa.Ääääk...
Kaki on ärsyttävyyden huippu. Ei minkäänlaista tilanne tajua. Yritin alku viikoina löytää hänestä sympaattisia piirteitä, mutta ensi vaikutelma piti paikkansa. Harmittaa todella paljon jos todellakin voittaa.
Jani on aika mitätön hahmo vieläkin.
Mian puhetyyli ärsyttää.
Vanhoista kilpailjoista olisi ollut mukava nähdä Mirkaa pidempään. Uskon että olisi ollut todella räväkkä persoona. Mirakin olisi vähän pidempään saanut jatkaa.
Ärsyttävät kilpailjat 2006
2
600
Vastaukset
- on alkanut
siispä laatikkoon koko poppoo pahveja kaikki. osaavat anella keittoo ja nukkumista siinä luovuus.valinta kilpailijoista on iskenyt ohi voiko enää huonommin valita? sitten kun vielä nää toiset pahvit äänesti fiksuimmat pois.
Melkein kaikki kilpailijat ovat kieltämättä kyllä olleet mielenkiintoisia persoonia. Ihan taviksia ei ohjelmaan tänä vuonna ole valittu. Tekee kyllä ohjelmasta mielenkiintoisen, mutta ei herätä oikein sympatioita. Vaikea asettua kenenkään kilpailijan asemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2905479- 705056
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484156- 513840
- 423483
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo883126Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv702987- 412178
- 492116
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272078