Näin meillä pohjoisessa...
Lauantai-ilta:
Vaimolla pikkujoulut. Minulla yövuoro töissä. Veimme lapsemme yökylään isovanhempien luokse.
Yöllä töissä joudun tilanteeseen, jossa pienet lapset joutuvat näkemään vanhempien riitelyä ja sitä, että vieras mies uhkaa omaa isää mm. laittamalla aseen oman isän ohimolle.... Onneksi kaikki päättyy turvallisesti.
Myöhemmin yöllä annan "lievästi" päihtyneelle vaimolleni yöllä kyydin kotiin.
Sunnuntai:
Herään puolenpäivän aikoihin. Vaimo makoilee "pirteänä" sohvalla. Pienen mielenosoituksen jälkeen harrastetaan seksiä kerrankin rauhassa. Tämän jälkeen päästään tapamaan omaa isää ja samalla hoidossa olleita lapsiamme.
Kotiin palatessa lapset ja vaimo antavat omat isänpäivälahjansa, jotka ovat aivan loistavia.
Kaiken pahuuden, hyvyyden ja tunnemyrskyjen keskellä, HYVÄÄ ISÄNPÄIVÄÄ !
Hyvää isänpäivää
yks vaan isä
0
461
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1186346Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696030Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1201411- 121251
- 1871098
- 59897