Mitä nää on ?

MissÄKSÄ

Mulla on ollut netti kohta vuoden, ja nyt pari viikkoa sitten vasta alkoi tulemaan kai tätä ns.roskapostia. Oon hirveen huono enkussa, joten en ymmärräkään mitä noissa lukee.. Tän kaltaisia tulee useita nyt päivittäin ja osoitettu mulle ihan erinimillä, etunimi usein kuiteskin mun. Mistä nää tulee ja miten saa estettyä tollaset ärsyttävät postit... Tässä tää viimesin:

> Symbol: MXXR
> Current price: Around $0.018
> Short Term Target: $0.10
> Long Term Target: $0.45
>
>
> Results from MXXR's latest drilling will be announced very
> soon. Excitement is building, and the inside word is that
> the results will exceed expectations!
>
>
> In order to benefit from this lucrative opportunity you need
> to get in now, before the big news release. There's still
> time, but not much. The news could be out as early as
> Tuesday, November 13th.
>
> THIS is the one you've been waiting for! Do yourself a
> favor and make that big score!

3

660

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poista ne

      Poista tuollaiset roskapostit samantien, niitä ihmettelemättä.

      Et niitä oikein pysty estämään mitenkään muuten kuin ottamalla käyttöön sähköpostin uudella nimellä.
      Onhan operaattoreilta saatavissa roskposti suodattimia, empä tiedä estääkö ne kokonaan roskapostin tulon.

      • tulee jo elisaan

        Aivan samanlaista postia tulee minullekin, noin 100 kpl luukkuun, sitä vain ihmettelen kun tulee Elisaan ! Ennen ei ole tullut, eikö elisa pysty enää turvaamaan postia, en halua naapurin postia.


      • MissÄKSÄ
        tulee jo elisaan kirjoitti:

        Aivan samanlaista postia tulee minullekin, noin 100 kpl luukkuun, sitä vain ihmettelen kun tulee Elisaan ! Ennen ei ole tullut, eikö elisa pysty enää turvaamaan postia, en halua naapurin postia.

        Mulla on kans Elisa.

        Pitkään kestikin, ennenkun näitä alkoi tulemaan. Täytynee vaihtaa sähköposti osoite jos alkaa liikaa tuleen. Váihdoin ainakin outlook expressistä asetuksista suojaus-välilehdestä tuon rajoitetun internetyhteyden, joka kai pitäs jotenkin vaikuttaa. Onkohan jotain muita rukseja kun pitäs vetää jonnekin asetuksiin, jos auttas ??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1549
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1374
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1287
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1188
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1155
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      744
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      715
    Aihe