kaksostyttö ja leijonamies

neppailijaN

Onko kokemuksia?
Onko ihan toivoton pari?

7

2011

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ittybitty

      mikään pari ei ole täysin toivoton, mutta mikään suhde ei toimi ilman huoltamista.

    • tulevat

      toimeen loistavasti, niin kauan kuin kaksonen jaksaa sokeasti ihailla leijonamiestään. Jos leijonaa ei nosta jalustalle, etsii hän faniklubinsa muualta. Uskollinen siis ei ole.
      Huumoripuolella ja kiinnostuksen kohteissa (ei siis se leijonamies, vaan esim harrastuksissa, liikunta ja extreme :))tulevat juttuun myös mitä mainioimmin.
      Seurustelua takana viisi vuotta. Nyt eronneina ja ystävinä homma toimii paremmin.

    • riippuu päivästä

      ...4 vuotta takana,että jotain kokemusta on.Meillä ikäeroa 14v.Jokainen leijonamies on tietysti omanlaisensa,mutta "omani" on täydellinen sääntöjen ja aikataulujen ja tapojensa orja.Mikä ei tietysti sovi vilkkaalle kaksoselle.Tästä tulee ensimmainen "törmäys".Mutta niin ihana ja rakastettava kuitenkin...Se voittaa kaiken muun;)

    • ja mieheni on leijona

      ja olemme naimisissa oleva,lapsellinen pari.Olemme onnellisia yhdessä ja perheemme kera ja suhde toimii. Olemme hioneet toistemme särmiä ja riitelemme harvoin mutta äänekkääksti,rakastamme sitäkin lujemmin. Huumorintaju toimii ihanasti,nauramme paljon ja hulluttelemme.

      Leijonamieheni on parasta mitä minulle on tapahtunut ja olen toki ollut parisuhteissa ennenkin. Uskottomia löytyy joka merkistä,itsekkin olen ollut sellainen. merkki sinäsnä ei altista siihen vaan se sen hetkinen ihmissuhde. Leijonamerkistäkin löytyy hyvällä- ja huonommalla itsetunnolla varustettuja.

      Vanhin poikaninin on leijona, 16v ja vieläkin halaa äitiään ja sanoo että rakastaa.

      Elä suhteesi avoimesti ja sydämellä,voi olla että yllätyt positiivisesti.Onnea!

    • ensimmäinen

      Kaksostyttö ja leijonamies sopii erittäin hyvin yhteen. Hellyyttä, lämpöä ja romantiikkaa riittää ja tässä suhteessa molemmat osaavat huomioida toista siten, että on hyvä olla. Tämän suhteen voi kehittää mitä parhaimmaksi suhteeksi ja teiltä molemmista löytyy kyvyt siihen, uskon niin! Jos suhde toimii hyvin, ihminen ei yleensä lähde pettämään. Mutta vaikka ihminen on kenen tahansa ihmisen kanssa ei kannata antaa mustasukkaisuudelle valtaa, vaan koettaa opetella luottamaan toiseen. Se tekee hyvää itsellesi.

    • Kaksos-tytsi

      Seurustelen leijonamiehen kanssa. Tuossa joissain viesteissä sanottiin että leijonamies pettää.. Ei saa tehdä yleistyksiä! Ei petä jos kaikki hyvin kotona. Mieheni ei ole koskaaan pettänyt, enkä ole minäkään, vaikka merkkini sanookin että taipumusta siihen olisi.
      Meidän ei todellakaan tarvitse.. Luulenpa että meillä molemmilla on "silotellut merkkimme luonteet". Olemme molemmat vahvoja persoonia, mutta otamme toisemme huomioon. Yhdessä oleminen on aivan mahtavaa! Riidellään totta kai, mutta ne sovitaan saman tien, kumpikaan ei ole mököttävää tyyppiä.

      Siis se mitä yritän tässä nyt sanoa, kannattaa tietysti kokeilla, jokainen on erilainen, ei se horoskooppimerkki sitä sano, minkänlainen suhde tulee olemaan. Jokainen suhde tarvitsee PALJON töitä, avoimmuutta, toisen huomioon ottamista...

    • Kaksostyttö-86

      En itse tiedä ottaisinko enää koskaan leijonaa. Koeajalla ehkä ja varauksella. Niin pahasti viimeisin suhde minua vahingoitti. Sanoi ettei ole mustasukkainen mutta oli ja energia kotona oli sen mukainen, vahtasi kaikki menot, halusi kuulla mitä viestiin laitan, mitä sain viestissä, kenelle soitan, kenen kanssa puhun mistä puhuin. Jos halusi puhua jostain mikä hänen käytöksessä/ tekemisissä häiritsi, voisiko muuttaa ja mikä siinä takana, suuttui, "minussa se vika aina näköjään on" ja sen jälkeen se olikin minun syyni.
      Jos halusin tapella ja ilmaa puhdistaa, mykkäkoulu alkoi ja käveli pois kesken välienselvittelyn.
      Hän oli niin kipeä, hänellä meni huonosti töissä, vanhempien kanssa, hän oli niin surullinen kun minä oli kipeä..
      Pyykit piti pestä, tavarat säilyttää, koti muutenkin hoitaa, apua ei saanut erikseen pyytämättä ja sekin tuli nurinalla.

      Voi se toimiakin, minulle vain ainakin tämä yksilö iso lapsi johon piti koko ajan energiaa kaataa kun sitä itse olisi tarvinnut. En jaksanut. Ja aika tyhmäkin oli...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      21
      3650
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      30
      3413
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      51
      3383
    4. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      52
      3066
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      122
      2859
    6. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      21
      2608
    7. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      114
      2332
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2145
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1737
    10. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      135
      1379
    Aihe