harmoninen

minulle tulevaa. On ollut surua surun perään. Koska saamme uuden "vauvan"? Entä ihmissuhteet, loppuuko yksi ristiriita koskaan?

Kiitos jos katsot.
1130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin vaikealta kuin tuntuukin ajatella, niin surut on surtava, päivä vain ja hetki kerrallansa. Menetyket on myös käsiteltävä, uusia suuntia tulee, kun aika on kypsä. Jossakin vaiheessa saat päästää irti sovitteluvastuusta, jos toinen ei kertakaikkiaan suostu tulemaan tuumaakaan vastaan. Elä omaan suuntaasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


katsoisitko kirjoitti:

minulle tulevaa. On ollut surua surun perään. Koska saamme uuden "vauvan"? Entä ihmissuhteet, loppuuko yksi ristiriita koskaan?

Kiitos jos katsot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu