Jälkivuoto

Olin tänään kaavinnassa... olo on edelleen tosi väsynyt, tekee aika pahaa ja särkylääkettä menee, mutta jälkivuotoa ei ole enää juuri ollenkaan. Teille, joille on myös tehty kaavinta, miten pitkään teillä on ollut jälkivuotoa tai onko ollut runsasta? Minulla tosiaan aamupäivällä oli hieman vuotoa, mutta nyt illalla ei tiputa melkein yhtään.
4412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

oli minullakin. Kaavinnan jälkeen vuotoa ei ole juurikaan.

Äänestä

tehtiin kaavinta tossa 3 viikkoa sitten ja se vuosi 2 tuntia hiukan. sitten se loppui kokonaan.
välttämättä kaavinnan jälkeen ei vuoda jos kohtu on hyvin kaavittu.

Äänestä

mulla ekan tabletin jälkeen ei tullut vuotoa..
emättimeet pistettyjen jälkeen alkoi tiputtelu..ei läheskään yhtä runsasta kuin mun normi menkat

vasta 3 päivänä tuli yksi suuri klöntti ja ehkä pari päivää vähän runsaampaa vuotoa..pikku hiljaa muuttui ruskeaksi haisevaksi vuodoksi..viikko mennyt..vatsakipuja..soitin sairaalaan..ultrattiin..kohtu näytti hyvin tyhjentyneeltä..varmuuden vuoksi annettiin antibiootti vuodon hajun takia..jos olisi tulehdusta.

2 viikkoa kesti vuoto. ja nyt 3 menossa..vieläkin silloin tällöin tiputtelee.

missään vaiheessa ei ole tullut niin runsasta vuotoa kuin mun menkoissa. epäilin jo onko se riittävää.. mutta ilmeisesti oli. viikkoja oli vasta 6

Äänestä
  • mulle tehtiin myös lääkkeellinen keskeytys mutta vuoto alkoi heti emättimeen pistettyjen jälkeen ja kestänyt nyt jo 17pv. (eli tapahtuneesta on 17pv) Vatsakivut alkoi noin 7pv tapahtuneesta ja lääkärille menin noin viikkoa myöhemmin kun kipu oli sietämätöntä. Syyksi löytyi tulehdus munasarjoissa.
    Antibioottikuuri nyt päällä.
    Yritä jaksella Surusimmu!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiiuskainen kirjoitti:

Olin tänään kaavinnassa... olo on edelleen tosi väsynyt, tekee aika pahaa ja särkylääkettä menee, mutta jälkivuotoa ei ole enää juuri ollenkaan. Teille, joille on myös tehty kaavinta, miten pitkään teillä on ollut jälkivuotoa tai onko ollut runsasta? Minulla tosiaan aamupäivällä oli hieman vuotoa, mutta nyt illalla ei tiputa melkein yhtään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu