Erään tutkimuksen mukaan Suomi on maailman vähiten korruptoitunut maa. Vai niin. Uusi aika taitaa muuttaa myös tämän. Lehtitietojen mukaan Afganistanissa tulkkina suomailasjoukossa palvelleen sotilasvirkamiehen epäillään ottaneen noin 15.600 euron lahjukset paikallisilta rakennusurakoitsijoilta.
Koska lehtijutuissa ei ole erikseen korostettu epäillyn suomalaisuutta olen vetänyt sen johtopäätökseen, että tämä on syntyjään ulkomaalainen. Eli taas yksi näyttö siitä kuinka monikulttuurisuus rikastuttaa arkipäiväämme ja muuttaa meidän jähmettyneiden suomalaisten tapoja kansainväliseen suuntaan. Olisiko vaikka kolminkertaisen eläköönhuudon paikka?
Lahjuksen vaatiminen
KL88
2
604
Vastaukset
- sup@ukko
johtopäätös. Hän on paikallinen mutta palveli tulkkina isafissa.
- vaan
Pitää vaan osata lukea uuskieltä.
Suomalainen= 2 vuotta maassa asunut somali.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708