Karin surkea perustelu!!

1 PISTE: SARI
On aika paljon unohdellut tavaroita ja jättänyt asioita pitkin huushollia, joka saattaa välillä meikäläistä ärsyttää.


Ei sitten yhtään parempaa keksinyt. Törkeää roolin vetoa. Ei oo ihan puhtaat jauhot pussissa Karilla.
10747
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

TÄMÄ ON PELIÄ

Äänestä

Muilla vähän selittelyn makua.

Äänestä
  • Ollilla oli ihan pimeet perustelut. Hän haluaa että muista asukkaista saadaan sellainen keksitty kierous esiin, kun ite kybällä juonittelee BB:n kanssa seuraavia käänteitä.

    Äänestä

  • tosi outoja kirjoitti:

    Ollilla oli ihan pimeet perustelut. Hän haluaa että muista asukkaista saadaan sellainen keksitty kierous esiin, kun ite kybällä juonittelee BB:n kanssa seuraavia käänteitä.

    Myös Ollin tekoset ärsyttää. Siinä vasta kunnon säheltäjä ja koheltaja ettei mitään rajaa.

    Äänestä

Sari kuitenkin arvostaa Kakia eikä äänestänyt tätä ja olettaa varmasti Kakinkin ajattelevan samoin. Kaki ja Sari ovat kuitenkin niin läheisiä bb:ssä ja talossa heistä on tullut ystäviä siksi ihmettelen suuresti.

Äänestä

Talosta. Sari vaan on niin helvetin daiju, että pitää vaan kiinni omista vakioäänestyksistään, eikä tajua kuinka pahasti sitä kussaan silmään !
No ei voi mitään, kun ei vaan ymmärrä mikä on pelin henki. Sari on helppo ja vielä helpompi kusettaa.

Äänestä
  • Aika hankala Sarin on lukea Kakin ajatuksia. Kaki viestittää nimittäin ihan toista ja Kaki osaa kyllä huijaamisen taidon, millä taas on varmasti lyhyet jäljet. Ei Sari ole niin "tyhmä" kun luulet. Ja jos tarkastelet Ollin tapoja ja käyttäytymistä niin huh,huh. Siinä vasta possu ja onneton sekoilija on.

    Äänestä

joku ja se on vaikeaa kun porukka vähenee, joten perustelut nyt vain ovat mitä ovat. Ei tarvi ottaa henk.koht.

Äänestä

Pisteen anto Sarpalle oli aika yllättävä juttu Kakilta. Olisi luullut, että moinen epäjärjestys ärsyttäisi enemmän Ollin kohdalla, joka on valtakunnan epäsiistein mies! Katsokaa vaikka sen sänkyä. Kaki petaa joka aamu sänkynsä, Olli ei koskaan. Ollin vaatteet on lattialla mysyssä ja kasassa, Kakilla aina järjestyksessä laatikoissa. Olisi tosiaan noilla perusteluilla luullut Ollin saavan maximipisteet. Eli kyllä havaittavissa on pelin maku. Olisi aika kiusallista Kakin olla finaaleissa Sarppaa vastaan, joten Sarppa pitää tässä vaiheessa pudottaa Kakin mielestä pois. Jotain tällaista varmaankin oli Kakilla mielessä, että antoi Pirpanalle pisteen. Jos Pirpana tietäisi, se antaisi Kakille jatkossa aina 2 pistettä eikä taatusti hakeutuisi Kakin kainaloon.

Äänestä
  • 2 pistettä, sarille 1.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


............ kirjoitti:

1 PISTE: SARI
On aika paljon unohdellut tavaroita ja jättänyt asioita pitkin huushollia, joka saattaa välillä meikäläistä ärsyttää.


Ei sitten yhtään parempaa keksinyt. Törkeää roolin vetoa. Ei oo ihan puhtaat jauhot pussissa Karilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu