Miten pukeutua?

Kil kal

On tiedossa firman pikkujoulut,ja kokemattomana
kysyisin asiallisia neuvoja pukeutumisen suhteen,alussa on syömiset ja lopuksi jatkot tanssiravintolassa.Siis eritoten kengät askarruttaa.....olen nainen parhaassa iässä,siis
päälle nelivitonen.

3

1753

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kukaan nii alas kato.

      Ja ne heitetään lattialle ja ei muillakaa vaatteilla merkitystä, nehä heitetää pois kummiski.Sinne lattialle ne lentää neki. Tietysti tissit pitää olla hyvin tyrkyllä että tungoksessa näkyy.

    • korkokengät.

      mustat piikkarit,ne on naiselliset ja sexyt,niin
      minäkin laitan ja musta lyhyt hame :)

      • Joulutonde

        Miksi pikkujouluihin pitäisi pukeutua kuin lumppu? Miksi juuri pikkujouluissa on oltava seksikäs ja vihjaileva? Ne ovat firman JOULUjuhlat. Arvokkuutta peliin. Ja miksi pitäisi kieli pitkällä flirtata siellä kaikkien kanssa? Itse olen 31 vuotias nainen, naimisissa ja pukeudun juhlaan arvokkaasti. Iltapukuun. Pitkään sellaiseen. Haluan näin osoittaa, että arvostan työnantajani järjestämää ILMAISTA juhlaa. Ja ei, en ole ruma. Olen kaunis enkä edes häpeä sitä myöntää.
        Ihmiset jotka pukeutuvat mineihin, flirttaavat ja tyrkyttävät itseään pikkujouluissa, omaavat mielestäni lähinnä huonon itsetunnon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      304
      1321
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1097
    3. 64
      897
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      72
      891
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      429
      773
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      649
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      73
      615
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      79
      593
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      459
      588
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      582
    Aihe