Miksi konemiehet haisee niin pahalta? Johtuuko se rasvasta vai mistä?
Voiko olla...
jaakko
61073
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
on vain eri,eli ei homehtuneita kankaita eikä pissistä pilssiä.
Puhdas luonnontuote eli poltto ja voiteluöljy,lisäksi heillä riittää sähköt lämpimään pesuveteen :)
saanut sinun tekemään henkilökohtaista tutkimusa aiheesta?
Ilouutisia!
Kauan kaivattu moottorivene palstan oma SirBB on saatu. Häirikkö Jaakko, eli Rätti Jaakko.
Valitettavasti Jaakon kirjoitukset eivät toistaiseksi yllä SirBB.n tasolle, mutta kunhan vuodet vierivät ja Jaakko saa yläkoulun käytyä ja siirtyy ammattikouluun metallipuolelle oppii hänkin käyttämään sanansäilää ja tulee vielä viiltämään meitä rasvaperseitä oikein kunnolla.
Odotellaan, vaan ei pitkästytä.
Yst.terv: A.Perkins
Laivat ja merenkulku - palstalle, Neiti Jaakko!
Nimittäin meidän moottoriveneililöiden pannuhuoneet ovat sen verran pieniä, ettei niissä mahdu oikein itseään hajustamaan.
Muista sinä itse olla kylmettymättä sitloorassa, muuten voi tulla vaikka ripuli, jonka tuotos voi haista ihan pahalle kakille ja sitten ei auta atleetin pronssinruskeuskaan Donnille.
Kerro BB:lle naapurisosastolle terveisiä, että motskarimiehet ovat mukavia ja suvaitsevaisia veneilijöitä, jotka eivät häiriköi! ;)
Eiköhän sovita porukalla, että kierretään ensikesänä kaukaa nuo itsekehussa kylpevät ja omahyväisyydestä pullistuneet lakanantuulettajat joiden klyyvari on paisunut niin suureksi, ettei toinen puusilmä näe minne toinen katsoo. Toinenhan katsoo vittuun ja toinen kattoo kattoon, mutta kumpikaan ei oikeasti näe muuta kuin oman navan.
.....perämies on siinäkin nimike...