1,9D 206 pärinä

1,9D 206 pärisee tyhjäkäynnillä?
Aivan kuin jokin muoviosa moottoritilassa olisi löysällä? kaikki kuitenkin tuntuvat olevan kii
Pärinä kuuluu paremmin ohjaamoon kuin auton ulkopuolelle.
2358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

306 1.9d DW8-koneella pärisee myös, vähänkin kun nostaa kierroksia, pärinä lakkaa.

En ole saanut selville mikä se on, tärisevältä muoviosalta kuulostaa.

Äänestä
  • Juuri samaa oli Partnerissa, siinäkin sama DW8 kone. Aukaisin jakopäänkopan ylhäältä, mutten saanut paikallistettua ääntä. Ääni oli n. 1000-1200 kieroksella. Siihen jäi ja eipä muuttunutkaan.

    Tuntui jakopäästä kuuluvan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhjäkäynnillä kirjoitti:

1,9D 206 pärisee tyhjäkäynnillä?
Aivan kuin jokin muoviosa moottoritilassa olisi löysällä? kaikki kuitenkin tuntuvat olevan kii
Pärinä kuuluu paremmin ohjaamoon kuin auton ulkopuolelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu