lasten vanhemmat!! antakaa tulla julki kaikki sossujen mokat ja kaikki virkavirheet.kirjottakaa suoraan päättäjille,ei tämä näillä sivuilla jauhaminen vie sossuja vastuuseen!sähköpostia suoraan esim.hyssälälle!iso joukko painaa päälle niin kyllä jotakin alkaa tapahtuun!
maailmalle tiedoksi!!
jousimies
3258
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Parhaiten tieto sossun rikoksista ja julmuuksista menee Maailman tietoisuuteen juuri tämän kautta ! Lähettämällä sähköpostia hyssälöille, posti jää lukemattomana hyssälöiden postilaatikkoon.
Tietoa vain tänne ja sen lisäksi Hyssälälle, kumpaankin paikkaan, eikö niin ole parempi ?
Jos ei nyt jo tiedä Hyssälät ja muut päättäjät lastensuojelun tilaa maassamme, niin he ovat pahasti laiminlyöneet tehtävänsä hoidon. Kyllä heidän kuuluu tietää, ja teitävätkin. Tiedon puutteesta ei todellakaan ole eikä saa olla kyse. Kyse on siitä, että ne ei osaa tehdä mitään asian korjaamiseksi tai eivät viitsi. Tästä syytä paineen on tultava ulkopuolelta. Orjamenttaliteettia on ajatella, että voi kunpa kuningas tietäis, kyllä se tietää.
Siitä on monet pitäneet huolen. Yksi esimerkki löytyy täältä:
http://vanhemmat.com/phpbb/viewtopic.php?t=1289&start=0