Te jotka olette ottaneet ValmisVaajan, niin kuinka hinta on lähtenyt tippumaan ensimäisestä tarjouksesta? Oletteko tinganneet loppusummaa, vai lähteneet kohta kohdalta koittamaan halvemmalla, esim. osa rahdista pois, samaan hintaan laadukkaampaa tavataa, esim rosterit tms. Kertokaahan kokemuksianne ja toki muutkin avaimet käteen ratkaisuun päätyneet saanette osallistua!
Hintahuojennusta ValmisVaajaan
bömbä
113073
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
kilpailevasta tarjouksesta ja anna myyjän päättää mitä tekee. Voiko parantaa tarjoustaan?
on tarjolla ja mihin hintaan. Taitaa jäädä talo hankkimatta.
muiden tarjousten hintoja?? Tai onko niitä edes?
tee vastatarjous, sillähän se selviää. myös myyjälle
että olet tosissasi, riippuen tietysti omasta tarjouksestasi. vai rosteria...
Me saatiin loppusummasta noin 3 % pois.
keinoin? Vaajastako?
voi pitää muutaman päivän välein vaikka puhelimessa, ei myyjä jätä kauppaa kesken ja sitkeä tinkijä palkitaan. Aikaa siis pitää olla pari kolme viikkoa, niin hinta tippuu varmasti.
tippunut 15%.
äskeinen 3%, tämäkään vastaus ei vielä hirveästi kerro. Hienoa jos noin hyvää jälkeä olette saaneet aikaan, mutta kertoisitkos vielä että millä tavoin pääsitte hinnanpudotukseen, niin tule vastaukseesikin hieman uskottavuutta. Ja siis ValmisVaajastako oli kyse? Kiittää ja kumartaa.
Valmis Vaajasta saatiin tosiaan se 3 prossaa pois.
Ihan asiallisesti tinkimällä lähti. Sitten vaan nimiä papereihin.
Olen kyllä vähän kateellinen jos joku sai 15% pois;)
Myyjä antoi heti ensimmäisessä tarjouksessa 2 % ovh hinnoista. Tinkimällä kahteen kertaan saimme lisäksi 4 %.