Hävetkää

Demarien paikallisosasto yritti julistaa soopaansa täällä. Ei tullut kehuja, vaan Pesu ahdisti heidät nurkkaan. Nyt pyysivät poistamaan itse aloittamansa ketjut. Hävetkää demarit!
7588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

arvostella, eihän se perustu mihinkään muuhun kuin mielipiteeseen. Arvostelu vailla mitään faktaa on suuri vääryys ellei peräti oikeusmurhaa. Kepuja, kokkareita, ikivihreitä ja pesuja saa arvostella mielin määrin. Syykin on selvä, vaalit tulossa. Jos totuus tulee ilmi, voi käydä hassusti...

Äänestä
  • En aiemmin ymmärtänyt, kuinka laajaa demarien hyväveli toiminta on, en vaikka itse jouduin muutamia vuosia sitten työelämässä sitä kokemaan.

    Raul Lehto

    Äänestä

  • www.perusraul.ehdolla.fi kirjoitti:

    En aiemmin ymmärtänyt, kuinka laajaa demarien hyväveli toiminta on, en vaikka itse jouduin muutamia vuosia sitten työelämässä sitä kokemaan.

    Raul Lehto

    liikenteeseen. Kyllä kansa ymmärtää, että eletään uuden ajan kynnystä. Siihen on aikaa enää muutama kuukausi.

    Äänestä

  • Eilen taas demarijohtoinen valtuusto teki kuntalaisten kannalta vittumaisia päätöksijä. Kansalaisija ärsyttää rekkajonot, pakolaisten hyysäys, EUlle kumartelu ja natoon liittyminen. Työväen asema kurjistuu koko ajan ja samoin viljelijöitten. Tämä kaikki on tapahtunut demarijen johdolla. Kotkan kunnallispolitiikassa säästetään neuvoloissa ja sairaaloissa ja vanhainkodissa. Koulut homehtuu ja demarit rakentaa kahvilaa ja monikultturista kotkaa.
    Hienoa että on Perussuomalaisija ehdokkaita jotka eivät piileskele vaan esiintyvät tällä palstalla omilla nimillään ja puhuvat kansan kieltä. Eiköhän kohta demarit pyydä Sirpaa, Vasurit Penaa ja Kokoomus Jyriä tännekin selittämään. Mutta myöhässä ovat. Sitte kun ne tänne tulee niin muistakaa että mitä sanon. Niiden pikkuagentit tarkkailee tätä palstaa ja kohta ne kertoo että kansa alkaa mennä Perussuomalaisten taakse.

    Äänestä

  • www.perusraul.ehdolla.fi kirjoitti:

    En aiemmin ymmärtänyt, kuinka laajaa demarien hyväveli toiminta on, en vaikka itse jouduin muutamia vuosia sitten työelämässä sitä kokemaan.

    Raul Lehto

    konkreettisia esimerkkejä, jotka kertovat puoluejärjestelmämme tilasta. On kyllä käsittämätön ihme, jos tämä sama meno saa vielä kauan jatkua.

    Äänestä

pitäisi hävetä? Yrittävät taas vain sumuttaa äänestäjiä, mutta nyt taitaa olla suomalaisilla jo mitta täynnä. Tuleviin tv-vaalipaneeleihin pitäisi ehdottomasti saada mukaan yksi puolueeton edustaja, joka kertoisi kaikelle kansalle puolueiden edelliset vaalilupaukset ja aikaansaannokset eduskunnassa. TOTUUS ESIIN!!!

Äänestä

Perussuomalaiset tämänkin tempun takana,ei parane syytellä jos ei varmaksi tiedä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jesperilandian Jeppe kirjoitti:

Demarien paikallisosasto yritti julistaa soopaansa täällä. Ei tullut kehuja, vaan Pesu ahdisti heidät nurkkaan. Nyt pyysivät poistamaan itse aloittamansa ketjut. Hävetkää demarit!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu