x360:lla parempi..

x360:llan pelit yksityiskohtaisempia. Ainakin yhdenpelin perusteella jonka piti olla huippuhieno.X360:lla rules.

http://www.peliplaneetta.net/pelikonsolit/uutiset/6778/

Taaksepäin yhteen sopivuudet myös ongelmana.
6231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Namcolta. miten ne onnistuuki tekemään huonosta pelistä vielä rumanki???

ja vielä jatko osa jonka pitäis ainaki mistin mukaan näyttää hienommalta

no sitä se 1080p teettää, ei riitä nääs tehot kaikkeen HD resoon ja Special efecteihin, jos boxin pelit tehtäis kans kaikki 1080p;ksi niin saattais näyttää samalta

Äänestä

Blurri, buumi ja luonnoton kontrasti tekevät komeamman pelin? Taivaskin melkein valkoinen. Ja heijastukset olemattomia.

http://www.nesretro.com/PS3VsXO.jpg

Äänestä
  • ihan noinkaan. ei oikeastikaan ihmissilmä näe kilometrien päässä olevia puita veisenterävinä, ja kyllä taivas monesti on valkoinen jos olet hokannu kattoa pihalle. Tossa boxin kuvassa on kyllä kontrasti "hieman" liian isolla, mutta munmielestä se näyttää aidommalta kuin ps3 versio joka on luonnottoman terävä ja efektitön.

    Äänestä

  • sanois kirjoitti:

    ihan noinkaan. ei oikeastikaan ihmissilmä näe kilometrien päässä olevia puita veisenterävinä, ja kyllä taivas monesti on valkoinen jos olet hokannu kattoa pihalle. Tossa boxin kuvassa on kyllä kontrasti "hieman" liian isolla, mutta munmielestä se näyttää aidommalta kuin ps3 versio joka on luonnottoman terävä ja efektitön.

    myönnä vaan tappiosi..hahaa

    Äänestä

  • rsoksl kirjoitti:

    myönnä vaan tappiosi..hahaa

    idiootti fanboy...

    Äänestä

jotain peliä VERRATAAN JO yksityiskohtaisesti ja sitä TOISTA ei ole kokreettisesti läsnä kokeiltavana?
Mikä on asian pointtina? sekö, että on itse ostanut box360 ja ei halua, että uuden PS3n ostajat iloitsee siitä omavalintaisesta ostostako?
No jos iloa saat, niin meikälle ei väliä vaikka olis grafiikka sitä commandor-64 tasoa kunhan hyviä pelejä tarjontaan tulee....boxilla se hyväpeli on hakusessa vieläkin??? omituista vaikka konsoli on ollut olemassa kivikaudesta saakka...
Forzaa olen viimemmäksi boxilla pelannut, mutta pleikka pitä käynistää välillä sitä jatkamaan GranTurismon merkeissä...ajopelien aatelia.
Kukaan ei pelaa wanhoja pelejä uudella konsolilla paitsi köyhät jotka olevinaan säästää elämää...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuin ps3.. kirjoitti:

x360:llan pelit yksityiskohtaisempia. Ainakin yhdenpelin perusteella jonka piti olla huippuhieno.X360:lla rules.

http://www.peliplaneetta.net/pelikonsolit/uutiset/6778/

Taaksepäin yhteen sopivuudet myös ongelmana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu