Jusslan Ruosteenesto

coolcool

Terve,
Onko kellään kokemus otsikon finikor fimasta (Tuusula / Vantaa)? Aattelin suojauttaa autoni ja kun tuo olis tuossa lähellä. Eli millaisia kokemuksia, positiivisia/negatiivisia.

10

5537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemuksella

      Syksyn aikana perheen molemmat autot suojattiin - erittäin hyvä palvelu, massaus alustoissa näytti erittäin hyvin ruiskutetulta. Toisen auton muovipuskurit olivat helmoistaan myös ruiskutetut jotka putsasin itse, toisessa oli massaa kojelaudassa sekä kuljettajan turvavyössä, ilmeisesti sen takia että auto piippaa melko ärsyttävästi jos vyö ei ole koko ajan kiinni. Lisäksi toisen auton pari oviin porattua reikää olivat hieman soikeita jolloin tulppa oli löyhästi kiinni.

      Eli kokonaisuutena, hyvin massattu mutta hieman lisää huolellisuutta yksityiskohtiin niin olisin voinut olla tyytyväisempi. Mutta kyllä sinne auton sopii viedä kunhan vaikka pyydät olemaan noissa kohdissa huolellinen. Kerroin myös noista liikkeeseen ja ottivat palautteen vastaan asiallisesti.

      • coolcool

        Kiitos kommenteista. Taitaa olla aika uusi firma, kun ei oikein netistä löydy kokemuksia.


    • JetMan

      Suojautin autoni ja hyvää jälkeä tekivät. Pesivät auton ja konehuoneenkin uudestaan kun huomautin asiasta. Palvelualtista porukkaa..
      Suosittelen!

      • Bivolvo

        Kaksi autoa suojayttanut siellä ja voin lämpimästi suositella. Jälki hyvää ja asiallista hyvää palvelua.


    • Jokke

      Pari autoa suojanneet, homma toiminut loistavasti. Töitä näyttää pojilla olevan hyvin.
      Perheellä on toinen piste Espoossa, eli heillä on kokemusta alalta vuosia. Jos en muista väärin,yrittäjä on ollut aiemmin Finikorilla maahantuonnissa kehittämässä suojauksia..

      • Lazzlo

        Erittäin hyvin asiansa hoitavat, onhan heillä tuo sertifikaatti tjsp. nykyisinkin. Ja et muista väärin, nykyinen toimitusjohtaja on ollut kehittämässä suojauksia ja laatimassa suojaukseen liittyviä kaavioita.


    • Auton arvo tuplaantui

      Olen nyt käyttänyt tämän vuoden puolella 2 autoa ruosteensuojauksessa ja olen tyytyväinen. Uudempaan tehtiin jatkokäsittely ja vanhempi auto saikin extra käsittelyn.

      20v. Volvo hiekkapuhallettiin pohja kauttaaltaan ja hoidettiin peltityöt (lue läpimädät) kuntoon. Pohja myös pohjamaalattiin ruosteenestomaalilla. Täysmassaus moottorin pesu hihnojen kiristys sytyksenohjaus yksikön vaihto korin paikkamaalaus. Aika laaja skaala mitä hyvät ammattimiehet tekevät. Volvon arvo tuplaantui ja korilla mennään taas 5v. eteenpäin. Hinta erikseen teetettynä olisi ollut paljon kalliimpi; nyt nämä sai paketoitua yhteen.

      Täyskymppi tälle firmalle.

    • Jussla Juu

      Jep täällä myös vastaavat kokemukset Jusslan Ruosteenestosta.

      Kuljettajan ja kartturin sivuikkunat käsiteltiin myös suoja aineilla eli saa ihan itse puhdistaa. Samoin auton oven kahvat ovat kauttaaltaan ruskean aineen peitossa. Ovien väliin jäi isot alueet joita ei ole edes yritetty puhdistaa massasta. Muovipuskureista valuu ruskeaa tavaraa.

      Ilmeisesti Finikorin 4 päivän käsittelyaika pitäisi olla 5 päivää tai sitten vika on Jusslan Ruosteenestossa.

    • Jussla Juu

      Kerroin epäkohdista liikkeelle ja kas homma pelittää aivan mahtavasti.
      Hienoa Jussla korjasi tilanteen ja hyvitti vaivan. Kiitos ja suositteluni !

    • juslaanko

      joku asiantuntija voisi kertoa vanhemman auton suojauksesta tuliko se mitä luvattiin eli tarkistit auton pohjan ym että kerrokset oikein? otatitko valokuvat?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      71
      5545
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      272
      4857
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      39
      3168
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      255
      2994
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      103
      2630
    6. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2092
    7. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      336
      2052
    8. Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin

      Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik
      Maailman menoa
      65
      1771
    9. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1555
    10. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      2
      1546
    Aihe