Kolaroin

autoa. Takaoven alaosaan tuli lommo sekä takalokasuojaan jälki. Kuinka paljon mahtaisi olla suurinpiirtein kustannusarvio????
Kyseessä 84vm. auto.
4965
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kun vie romunkerääjälle.

Äänestä

Korjata missään korjaamolla.. Saat sillä hinnalla jo paljon uudemman auton. Vääntele itse mitä pystyt, ja jatka menoa. Sitten romikseen.

Korjaamot korjaa paljon uudempia autoja, valitan.

yks asentaja

Äänestä

Mikäli haet ihan kustannusarviota niin se liikkuu 400-600 euron välissä. Mutta kukaan täysjärkinen ei lähde korjaamaan niin vanhaa autoa. Ei edes korjaamot mikäli auto huonossa kunnossa. Mikäli kyseessä sattuisi olemaan esim porsche 911 tai ferrari vuodelta 84 se on asia erikseen! Mikäli auto ei ole oma ja haluat siis vain korvata tapahtuneen niin maksat kaverille 50e niin eiköhän se riitä! =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


parkkipaikalla kirjoitti:

autoa. Takaoven alaosaan tuli lommo sekä takalokasuojaan jälki. Kuinka paljon mahtaisi olla suurinpiirtein kustannusarvio????
Kyseessä 84vm. auto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu