Haluaisin vinkkejä crash bandicoot ykköseen, kakkoseen ja warpediin. Mistä pääsee salakenttiin yms. Tietääkö kukaan onko missään fifth elementin läpipeluuohjetta.
APUA CRASHIIN
player
4430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itse olen pelannut jokaise crashin läpi ja tota niin Siellä ei periaatteessa ole mitään salakenttiä. Tarkoitatko pomojen areenoja vai niitä bonus luolia. Pomojen areenoille pääsee kun kerää niitä ristejä ja vihreitä timantteja niin sinne pitäisi ilmestyä erillinen taso tai saari tai joku sellainen. Ja bonus kentät löytyy joka kentästä. Ne on sellaisia isoja kysymysmerkkejä
sellaisilla alustoilla joihin vaan hypätään. Ja mä en ole kuullut mistään läpimeno koodista et sellaista ei kai edes ole. Toivottavasti tästä oli jotain apua sulle, mutta mä vähän luulen et sä tiesit nää jo.
Luin et warpedissa pääsee salakenttään ku siinä yhessä mopokentässä ajaa kumoon jonkun kyltin jossa on alienin kuva mut onko niitä enemmän
Ja yks sellainen löytyy jommastakummasta "dinosaurusmaasta" (muistaakseni jälkinmäinen) missä sellanen iso dino ajaa crashia takaa. En muista monennenko linnun "syliin" pitää hypätä ja se kantaa sut sitten uudelle tasolle.
Warpedissa (kolmosessa) pääsee salatasoille esimerkiksi:
Yhdessä mopolla ajettavassa tasossa on liikennemerkki, jossa on ufon naama. Sitä päin ajamalla pääsee salakenttään (muistaakseni vesiskootterimaa). Ja kun olet voittanut Cortexin, timewarpympyrän keskelle ilmestyy koroke, josta pääsee ylös 5 uuteen tasoon (mutta niissä täytyy olla relicsejä).