Lentämien -keskustelun jakaminen

osiin

Oli järkevä juttu jakaa suosittu lentäminen -palsta osiin. Suosituille aiheille on hyvä olla omat osastonsa. Järkevää oli avata oma keskustelu Finnairille, Ryanairille ja Blue1:lle. Niistä on riittänyt paljon keskustelua. Samoin hyviä otsikoita ovat lentokentät ja lentopelko. KLM kyllä ihmetyttää. Se ei ole ollut kovin suosittu aihe.

Voisiko ajatella uusina alafoorumeina esim. seuraavia: reitilentoyhtiöt, lomalentoyhtiöt ja halpalentoyhtiöt. Näissä voisi keskustella muista yhtiöistä kuin ne 3 merkittävintä lentoyhtiötä Suomessa (Finnair, SAS/Blue1 ja Ryanair), joilla on oma keskustelu. Lomalennot -osastoon tulisi varmaan paljon keskustelua. Onhan suosittuja aiheita ollut esim. Finnmatkojen jumbo ja Air Finland.

9

793

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin!

      Kannatetaan!

    • Businesspelle

      Jaetaan vielä kaikki oikeat lentoyhtiöt erikseen Business ja karvalakki osastoihin, ettei tartte lukea köyhän kansan valitusta.

    • hassumpi

      parannus(ehdotus). Kannatan ehdottomasti.

    • jorma k

      Alaluokittelu vaikuttaa minusta hätäisesti tehdyltä eikä sitä ole mietitty loppuun asti. Juuri sellaiselta, millainen syntyy, kun tietokoneista tietäville annetaan tehtäväksi puuttua sisältökysymyksiin.

      • ehdottomasti

        omaa osiota myös asfalttimiehille!


      • varsinkin jos
        ehdottomasti kirjoitti:

        omaa osiota myös asfalttimiehille!

        muitakin "aiheen vierestä" -palstoja tarjotaan!
        AM


    • JAKAA....

      Kaiken turhanpäiväisen nettijauhamisen lisäksi LENTÄMINEN keskustelupalstaa voisi jakaa vieläkin fiksummin.
      Uusiksi osa-alueiksi voisi ottaa:
      1)Onko oma tv-ruutu?
      2)Onko ilmaista ryypättävää?
      3)Otamme kovin kantaa vaikka emme ole koskaan lentäneet.
      4)Tallinan risteilyjä tekevien lentämiseen liittyvät kommentit.
      5)Onko jalkatilaa?
      6)Lentoemäntien palkat,muiden palkat,naapurin palkka,kaikkien suomalaisten palkat?
      7)Tarjoileeko lentoemäntä aterian pienelle lentoistuisemma kiinni olevalle pöydälle vai kuuluuko minun ottaa ateria omaan käteeni lentoemännän ateriaa ojentaessaan ja siten asettaa itse lentoistuimessa kiinni olevalle pöydälle?
      8)Onko ateria valmiiksi lämmin vai jokaisessa istuimessa oma mikroaaltouuni?

      Eli noi olis mun mielestä ainakin tosi tärkeitä asioita ja niitä voisi sitten jauhaa jauhamistaan ja ennen muuta syytä muistaa se,että jokainen tietää aina paremmin kuin toinen - hänkin joka ei ole koskaan lentänyt.Ei myöskään pidä unohtaa jatkuvaa vittuilua sillä sehän on suomalaisen matkustajan tavaramerkki ihan käytännössäkin :-)

    • Ehdottomasti kyllä. (^o^)/

      • Ei_Onnistu

        Pyydetty on palautteissa, mutta ei kuulu nykyisen systeemin tapoihin lopettaa (siirtää) turhia topicceja ja avata uusia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      308
      3044
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2353
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      124
      2057
    4. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      349
      2043
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      127
      1733
    6. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      67
      1399
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1395
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1233
    Aihe