Oli järkevä juttu jakaa suosittu lentäminen -palsta osiin. Suosituille aiheille on hyvä olla omat osastonsa. Järkevää oli avata oma keskustelu Finnairille, Ryanairille ja Blue1:lle. Niistä on riittänyt paljon keskustelua. Samoin hyviä otsikoita ovat lentokentät ja lentopelko. KLM kyllä ihmetyttää. Se ei ole ollut kovin suosittu aihe.
Voisiko ajatella uusina alafoorumeina esim. seuraavia: reitilentoyhtiöt, lomalentoyhtiöt ja halpalentoyhtiöt. Näissä voisi keskustella muista yhtiöistä kuin ne 3 merkittävintä lentoyhtiötä Suomessa (Finnair, SAS/Blue1 ja Ryanair), joilla on oma keskustelu. Lomalennot -osastoon tulisi varmaan paljon keskustelua. Onhan suosittuja aiheita ollut esim. Finnmatkojen jumbo ja Air Finland.
Lentämien -keskustelun jakaminen
9
768
Vastaukset
- Näin!
Kannatetaan!
- Businesspelle
Jaetaan vielä kaikki oikeat lentoyhtiöt erikseen Business ja karvalakki osastoihin, ettei tartte lukea köyhän kansan valitusta.
- hassumpi
parannus(ehdotus). Kannatan ehdottomasti.
- jorma k
Alaluokittelu vaikuttaa minusta hätäisesti tehdyltä eikä sitä ole mietitty loppuun asti. Juuri sellaiselta, millainen syntyy, kun tietokoneista tietäville annetaan tehtäväksi puuttua sisältökysymyksiin.
- ehdottomasti
omaa osiota myös asfalttimiehille!
- varsinkin jos
ehdottomasti kirjoitti:
omaa osiota myös asfalttimiehille!
muitakin "aiheen vierestä" -palstoja tarjotaan!
AM
- JAKAA....
Kaiken turhanpäiväisen nettijauhamisen lisäksi LENTÄMINEN keskustelupalstaa voisi jakaa vieläkin fiksummin.
Uusiksi osa-alueiksi voisi ottaa:
1)Onko oma tv-ruutu?
2)Onko ilmaista ryypättävää?
3)Otamme kovin kantaa vaikka emme ole koskaan lentäneet.
4)Tallinan risteilyjä tekevien lentämiseen liittyvät kommentit.
5)Onko jalkatilaa?
6)Lentoemäntien palkat,muiden palkat,naapurin palkka,kaikkien suomalaisten palkat?
7)Tarjoileeko lentoemäntä aterian pienelle lentoistuisemma kiinni olevalle pöydälle vai kuuluuko minun ottaa ateria omaan käteeni lentoemännän ateriaa ojentaessaan ja siten asettaa itse lentoistuimessa kiinni olevalle pöydälle?
8)Onko ateria valmiiksi lämmin vai jokaisessa istuimessa oma mikroaaltouuni?
Eli noi olis mun mielestä ainakin tosi tärkeitä asioita ja niitä voisi sitten jauhaa jauhamistaan ja ennen muuta syytä muistaa se,että jokainen tietää aina paremmin kuin toinen - hänkin joka ei ole koskaan lentänyt.Ei myöskään pidä unohtaa jatkuvaa vittuilua sillä sehän on suomalaisen matkustajan tavaramerkki ihan käytännössäkin :-) Ehdottomasti kyllä. (^o^)/
- Ei_Onnistu
Pyydetty on palautteissa, mutta ei kuulu nykyisen systeemin tapoihin lopettaa (siirtää) turhia topicceja ja avata uusia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178