Nokia 9300 i virusohejlmat

Sain tuollaisen Nokia 9300 i mallin kännykän työpuhelimeksi ja nyt siihen pitäisi hankkia viruksentorjunta ohjelma. Ymmärtääkseni F-Secure ei tähän malliin sovi, mutta osaako joku sanoa mikä virusohjelma tähän kannattaisi laittaa?
1158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kommentoi aloitusta


bisnismies kirjoitti:

Sain tuollaisen Nokia 9300 i mallin kännykän työpuhelimeksi ja nyt siihen pitäisi hankkia viruksentorjunta ohjelma. Ymmärtääkseni F-Secure ei tähän malliin sovi, mutta osaako joku sanoa mikä virusohjelma tähän kannattaisi laittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu