verikokeisiin, joissa tsekataan, löytyisikö sieltä vajaatoimintaan liittyviä arvoja, perjantai aamulla. En ehtinyt kiireessä saada mitään ohjeita, voinko syödä ja juoda tms. aivan normaalisti? Eli mitään lääkitystä ei ole, mutta tarkoitan normaalia aamupalaa tms.
Ajanvarannutta henkilöä en tavoittanut uudelleen puhelimella, joten häneltä en voi kysyä. Kiitos jo etukäteen.
Ajanvarannutta henkilöä en tavoittanut uudelleen puhelimella, joten häneltä en voi kysyä. Kiitos jo etukäteen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
saat syödä ja juoda mutta et kahvia... ja arvot otettava 7-10 välillä...
niin ennen verikoetta ei saa polttaa, tälläsii ohjeita miulle on annettu ja sitä kahvia ei sit kans saa juoda eikä myöskään teetä, sisältävät kofeiinia.
kiitokset teille tiedoista
"Parantavatko" nuo alkaloidit kofeiini, nikottini, koululaisen vitaamiinit, TSH-arvoja??? Polttelin ennenkuin tällä viikolla kokeessa kävin.