onko

ostanut lähiaikoina uusia peltivanteita eli mitä 14" vannesarjalla mahtaa olla hintaa,vai onko järkevämpää antaa hiekkapuhalluttaa ja maalata?
1169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hiekkapuhallus ei useinkaan ole tarpeen, vaan isompikin ruostemäärä lähtee poraan kiinnitetyllä hiomaharjalla. Teräksinen harja tekee hyvää jälkeä osaavissa käsissä. Sitten vain vanteiden pesu, kuivaus, pohjamaalaus ja varsinainen maali pariin kertaan päälle. Siinä koko homma, eikä maksa juuri mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ketää kirjoitti:

ostanut lähiaikoina uusia peltivanteita eli mitä 14" vannesarjalla mahtaa olla hintaa,vai onko järkevämpää antaa hiekkapuhalluttaa ja maalata?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu