Mitäköhän kannattais tehä?

Eli mitä kannattais tehdä kun ois kiinnostunu yhestä tytöstä mutta ei kuitenkaan kehtaa mennä juttelemaan sille koulussa? Koulussa se tyttö on aina sen kavereiden kanssa ja mä omieni. Se tyttö on tavallaan täysin tuntematon,kuitenkin tiedän itse sen nimen mutta en tiedä tietääkö se mun nimeä. Oisko liian noloa kysyä esim sen meseä esim tekstarilla kun se ei välttämättä tiedä edes kuka sitä kysyy?? Vai mitä kannattais harkita?
4379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

musta ois tosi söpöä, jos kuka tahansa poika (melkein) tulis ny vaikka koulussa jutteleen. kai se joskus on edes sekunnin yksin että saat sanottua sille edes että MOI. :) mä ite ainaki tykkäisin enemmän jos se poika tavallaa näyttäs että se on OIkeesti kiinnostunu, kun uskaltaa tulla jutteleenkin, eikä lähettäis vaan viestiä.
tsemppiä sulle ;D

Äänestä

No mä varmaan pomppaisin nyt riemusta kattoon, jos ihan kuka vaan poika edes jollain tavalla lähestyisi. Vaikken olisikaan hänestä kiinnostunut, niin en mä luotani pois ajaisi, ellei olisi liian tyrkky. Kavereita ei ole koskaan liikaa.

Itse olisin varmaan aluksi "wtf? keneltäs tämä viesti on," mutta aivan 100% antaisin mesen.

Toi koulussa juttelukin olisi hyvä, mutta onhan se varmaankin aika hankalaa.. Tosi hankalaa. Minusta ei sellaiseen olisi, mutta en mä todellakaan pois häätäisi, jos joku minua uskaltaisi niin lähestyä.

Joten kysy ihmeessä vaikka sitten tekstarilla, jos jostain numeron saat hankittua.

Äänestä

Olisin erittäin iloinen, jos joku tulisi moikkaamaan tai kysymään meseä. :) Eli kannattaa käydä kyselemässä, jos tulee hyvä mahdollisuus. Onnea!

Äänestä

Rohkasin itteäni ja kävin ihan kysymässä tytöltä koulussa sen meseä ja se anto sen..:) kiitos neuvoista..ne ehkä saatto auttaa..:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lolppo9000 kirjoitti:

Eli mitä kannattais tehdä kun ois kiinnostunu yhestä tytöstä mutta ei kuitenkaan kehtaa mennä juttelemaan sille koulussa? Koulussa se tyttö on aina sen kavereiden kanssa ja mä omieni. Se tyttö on tavallaan täysin tuntematon,kuitenkin tiedän itse sen nimen mutta en tiedä tietääkö se mun nimeä. Oisko liian noloa kysyä esim sen meseä esim tekstarilla kun se ei välttämättä tiedä edes kuka sitä kysyy?? Vai mitä kannattais harkita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu