On niin imeliä kirjoituksia (itsellä huonot kokemukset bulesta) että taitaa olla firman omat lentoemot ja pomot kirjoittelemassa!
Feikkejä
3
1021
Vastaukset
- kokemuksia!
Ilmeisesti kulttuurimme peruspiirre on pessimismi.
Nähdään vain negatiivisia puolia asioissa.
Kaikki myönteisen toteaminen herättää epäluuloja.
Samoin myös työelämässä.
Jos esimies antaa tunnustusta hyvin tehdystä työstä, sutaudutaan siihen äärimmäisen epäluuloisesti tai otetaan se jopa vittuiluna.
Minulla nyt vaan sattu olemaan sinikosta myönteiset kokemukset.
Mutta, kuten totesin, kokemukseni siitä ovat niin vähäiset etten lähde vielä yleistämään.
Vertailukohtia minulla on 41:n meno/paluu lentomatkan verran.
Joukossa sekä reitti- että lomalentoja.
Yhtiöiden lukumäärää en viitsi ryhtyä muistelemaan.
Surkein on joka tapauksessa ollut Lufhansan halpis, Condor.- kokemuksia..
.. itse kullakin eri lentoyhtiöistä. Lensin kahdesti KLM:llä: ensimmäisen ja viimeisen kerran, Amsterdamista Mexico Cityyn.
Kyllä SAS:illa palvelu pelaa, mutta Blue1:n Oulun kenttäväki ja monet nuoret lentoemot ovat aika tökeröitä. Se ei erotu jos matkustaa yksin, mutta lasten kanssa matkustaessa kaipaa sitä sujuvaa kohtelua ja menettelyä, jota Finnair lapsiperheisiin kohdistaa! Tämä vaan heijastuu sitten bisnesmatkoihinkin, joten pyrin välttämään Bluella lentämistä.
- EBG 041
...mut jotkut puhuu myös totta täällä.
mä lennän blue:lla 4-6 kertaa kuussa, eikä vielä ole tullut sellasta finskin hapannaaman tapasta akkaa vastaan yhdelläkään lennolla.
finski lentää vaan stadista, joten siks ei tuu jakoavainsiivillä lennettyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan03690- 433281
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv563007Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv342878- 162808
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452670- 442310
Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h362192- 422065
- 451849