oon ajellu aika monella sisäkartingradalla ja mun mielestä paras meininki on jyväskylässä ! ja löytyy sisä-ja ulkoradat ja vieläpä kisavehkeet !
jyväskylän pojille kiitokset mainiosta yritystapahtumasta syyskuulta !!!!
jyväskylän pojille kiitokset mainiosta yritystapahtumasta syyskuulta !!!!
Vastaukset 4
Vanhimmat
empä ole koskaan jyväskylässä käyny kartingia ajamassa, mutta nettisivujen perusteella ok
http://www.jklkarting.fi
JKL:n rataa ei ole kukaan virallisesti parhaaksi valinnut. Viestisi vaikutti siltä kuin itse omistaisit radan tai vastaisit sen markkinoinnista. Mitä jos unohdettaisiin noi mainospuheet.
Tuo Jyväskylän rata on kyllä melkoisen surkea. Eihän siellä ole varsinaista rataa vaan vanhoilla auton renkailla tehty ajoura!!! Ei kunnon kahviota, ei saunaa, ei asiallisia pukeutumistiloja jne. Kyllä taitaa olla paikan omistajan kirjoitteluja.
Autotkin on vanhoja ja niiden välillä suuria eroja. Lievestuoreen ulkorata on ihan jees oikeille kartingautoille, mutta ne vuokrattavat 9 heppaiset säksättimet ovat kyllä noloja laitteita tuolle isolle radalle.
jos haluatte ajaa kunnon sisä radalla menkää seinäjoelle!