Mulla olis tämmönen pikku kysymys... en tiedä, onko kukaan ns. terve autoilija kiinnittänyt siihen huomiota ja löytyiskö täältä yhtään inva-parkkilapun omaavaa autoilijaa, joka vois vastata... mutta se on asiani: että kun ajan sinne toriparkkiin, niin lehdessä luki, että tullaan johonkin puomin luo, josta lappu, puomi aukee, niin onko invaparkkiin eri reitti? Yleensä niille paikoille pääsee ilman noita puomin avauksia? Meikäläisiä nimittäin saattaa olla sellaisia, ettei pysty välttämättä niitä nappuloita painelemaan ja kurottelemaan ikkunasta. Joskus vois sinne Pasaatiin tulla, mutta, onko toriparkkiin helppo ajella?
Toriparkista?
...........
4421
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jollei saa ikkunaa auki ja sormea ulos autosta lienee viisainta jättää se auto kotiin. Olihan siinä ainakin tänään vartija paikalla opastamassa ja auttamassa.
Että täällä palstalla on taas näitä "viisaita"!
Joilla ei oo mitään todellista tietoa meistä vammaisautoilijoista, jotka myös tullaan uuteen kauppakeskukseen ja halutaan auto lämpimään parkkiin. Nykyisin kuule hyvinkin vaikeastikin vammainen pystyy ajamaan autoa, on kaikenlaisia ajolaitteita, apuvälineitä. Kiitos kehityksen, mekin ollaan edes jossain määrin tasavertaisia teidän ns. terveiden maailmassa. Mutta, totta on se, että meikäläiset ei kaikki pysty kurottamaan kättä ikkunasta, vaikka pystyykin hallitsemaan oman autonsa. Se ei tietysti sinun ymmärrykseen mene. No, ei ole minun ongelma. Jos siellä sitten on vartija opastamassa invapaikalle ajoa, niin hyvä juttu.
Tietäiskö täällä kukaan noita parkkimaksuja?
euron tunti ja kaks ekaa tuntia "vihreällä kortilla" puoleen hintaan. Ei paha.