bmw öljyt

kenttään

joopajoo,kertokaas mis vika ku toisen kerran jo 325i työnsi pakkasel öljyt kenttään,ekal kerral pajalla puhuivat et männänrenkaat poikki ja olihan ne. mut taas renkaat poikki???en maksa enää sitä remppaa!

5

1071

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 540

      Mistäs päin ne öljyt tuli ulos?

    • alspe
      • Kra

        Huohotusjärjestelmä on mallia, joka ei sovellu pohjoisiin oloihin. Se jäätyy tukkoon pakkasella, aiheuttaa kampikammioon ylipainetta kunnes heikoin paikka pettää (stefat) ja puhaltaa öljyt tonttiin!

        Huohotuskaasuissa on runsaasti vesihöyryä, joka jäätyy heti osuessaan kylmiin "rautoihin". Huohotusjärjestelmä tarvii lömpöeristää tai joskus jopa lämmittää keinotekoisesti, jotta pysytään plussan puolella.


    • MLPO

      osta mb.se on paras valinta.Ostin 123w.n vm-81 enkä ole katunut hetkeäkään!:)

      • Anonyymi

        ruttua vissiin ollut kamulla liikaa ni sit lensi ne kenttään🤣


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6314
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3793
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe