En ole aikoihin nauranut näin hervottomasti kuin lukiessani näitä juttuja. Siis ihan oikeesti mä alkaisin raivoraittiiksi, jos mulla olisi viinan kanssa läträämisestä yhtä karmivia kokemuksia.
Hauska palsta!
Suurkuluttaja
71489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siis mitä hauskaa kankkusessa on, kun niin pitää nauraa?
Luonani on aina kankkunen läsnä, vaikka mihin menisin.
Teikäläisellä vaivaa harjoituksen puute, ja ei asiaa voikaan pelkällä mielikuvituksella sisäistää, ellei ole omakohtaisia kokemuksia.
Aloita tästä: Seuraavalla pitkällä lomalla tai pyhinä tempaiset pullon kossua naamaan joka päivä, ja joukkoon kyytipojaksi kaljaa, viiniä ja kaikenlaista sekalaista. Syödä pitää mahdollisimman vähän ja tupakoida mahdollisimman paljon. Näillä eväillä remuat kellonajoista välittämättä alkuun vaikka viikon päivät ja yöt, ja siitä alat selvittelemään itseäsi, niin pikkuhiljaa alat pääsemään jyvälle asiasta.
...kun pikkusiskoni joskus seurusteli yhden Kankkusen kanssa. Hauska kaveri kaikin puolin. Enkä nyt puhu tästä rallikuski Kankkusesta, jolla silläkin taitaa olla riipaisevia tarinoita kankkusesta kerrottavanaan.
Viikon rännejä on tullut lomalla vedettyä. Ei tosin mitään sekametelisoppaa ja syödäkin olen muistanut. Se on taivaan tosi, että liiasta tupakoinnista saa kielensä vielä karheammaksi kuin pelkästä ryyppäämisestä.
Sunnuntaikankkusta vaan kaikille palstalaisille!
Mitä tykitit?
Onko se kovin jätkä, jolla on kovin kankkunen? Minua vain ihmetyttää, että mikä siinä viinan juonnissa on niin mukavaa, että kannattaa nähdä pikku-ukkoja ja saada kramppeja.
Perus-Pera, puhumattakaan Tavis-Tainasta väittää, että jos vetää reilun mäyrän illassa viikonkin ajan, on elämä jo kaltevalla pinnalla. Mutta minähän väitinkin olevani suurkuluttaja enkä alkoholisti.
Hyvä piirre sinussa, että et tiennyt rännittämisiä ja tykittämisiä. Niitä ei kannatakaan tietää.
Kuka täyspäinen juoppo alkaisi itseensä suonensisäisesti piikittämään viinaa, kun sitä voi juodakin?
Kyllä kun on käytännössä viikon nukkumatta. Alkaa
jo pelkäämään öitä!
2 viikkoo putkee ja kännii asti juot,syöt harvakseltaaa.Sen kokemuksen jälkee tuut pyytämää anteeks varmaa tääl palstalla,että nauroit meijän kokemuksille.Kokeileppa tota 2viikon ränniä....Sul tulis poikaseni itku siinä olotilassa.