aloitetaanpa täällä uus sinkkukeskustelu kun raahenetissä kaikki keskustelut loppuu kun ne idiootit laittaa ne vain rekisteröityneiden käyttöön.
mut asiaan eli missä on kaikki raahen parikymppiset sinkkunaiset??!!
mut asiaan eli missä on kaikki raahen parikymppiset sinkkunaiset??!!
Vastaukset 55
Vanhimmat
Ne on tähän aikaan päivästä parantamassa pääkipuja ja hoitavat tenaviaan.
Niinku ukot sai tulemaan paksuksi ja jätti sitten. Mihin tästä pentujen keskeltä joutaa, ei mihinkään.
hmmm... Heitänpä vastakysymyksen eli missä ois KUNNOLLISET vapaat poikamiehet... Ei ole vastaan tullu...
no ainakin omasta mielestäni olen kunnollinen (käyn töissä, pidän huolta itsestäni ja kämpästä, en ole aina ryyppäämässä ja remuamassa kaupungilla, en polta jne.) mut ei tunnu naisille kelpaavan
ei oo vaan sattunu kohalle semmosta naista joka haluais samoja asioita. ainakaan sinkkunaisia
eihän ne muuten olisi enää sinkkuja. Mee ihmeessä jonnekin deittipalstalle hakeen samanhenkistä naista. Eivät taida naiset osata hakee sua kotoa.
kyllähän se on niin et raahen sinkkunaiset kulkee vaan baareissa esittäytymässä ja sit kun känniset ukot niitä siellä iskee alkaa ne valittaa netissä ja muualla et raahessa ei ole kunnollisia sinkkumiehiä. ja ne jotka ei käy baareissa seurustelevat jonkun pienen piirinsä jäsenen kans ja niihin ympyröihin ei ulkopuolisilla ole mitään asiaa, katotaan heti et mitä tuokin tähän meidän porukkaan yrittää tulla, on sen verran sisäänpäinlämpeävää väkeä nää raahelaiset, nimimerkillä kokemusta on. enkä varmasti ole ainoa
ja raahelaisissa naisissa on vielä sekin et ne ei ikinä tee aloitetta, oottavat aina et mies tekee sen. varmaan joku pikkukaupungin tapa...
Eli toivoa vielä on... ;) Muutaman kerran eksynyt Raahen baareihin ja aina samat kasvot jotka vonkaa vain yhtä asiaa. :(
No missä on ne vapaat naiset jotka haluu kunnollisen miehen???
Täällä, mut miten saat yhteyden :)
sähköpostilla?? tai joitenkin muuten?
ihan täysin samaa mieltä. vrt esim oulu..
En kovin mielelläni laittais tänne meiliosoitettani...Laita sinä ?
laita viestiä tänne: [email protected]
katsotaan sitte mitä meistä selviää
Samaa olen itsekkin kummastellut....missä on raahen vapaat miehet. Baarista niitä ei löydy, rautaruukiltakohan pitäis lähteä etsimään.....
itse kun oon käyny baarissa niin siellä ei ole vapaita naisia, kaikki kiehnää jonkun kyljessä kiinni.
baarista taitaa olla turha etsiä... missä te oikein piileksitte??
Itsellä tulee myös baarissa käytyä muutaman kerran kuussa ja yleensä miehet ovat aina varattuja mutta käyttäytyvät toisin. Usein väittävät olevansa vapaita... Totuus toista !
minä en viitsi edes enää baarista naisia etsiä, pitää katsoa jos jossain muualla sattuis tapaamaan sopivan naisen.
mut aika vähän raahessa on sellaisia paikkoja missä vois tavata muita sinkkuja
Ois kiva tutustua...
juu, ei raahessa ole juuri muita paikkoja kuin baarit joista toinen on räkälä ja toinen "parempien ihmisten" (snobien) kokoontumispaikka... et ei kovin hyvin asiat ole.
ei tuu kyllä mieleen semmosta paikkaa jossa toisia sinkkuja tapais muuta kuin et sattumalta tapaa eli aika huonot mahdollisuudet!!
....tänä iltana manuun..............
mistä tunnen sut?
Hyvä deittisivusto - http://hespac.com/datefi.htm Liittyminen on ilmaista ja suurinta osaa sivuston ominaisuuksista pääsee käyttämään ilmaiseksi.Täysjäsenyys ei ole ehkä ihan markkinoiden edullisin, mutta seuranhaussa laadusta kannattaa maksaa.
Kehu pentu vaan itseäsi.kylläpä olet tyhmä.no ikäisesi tytöt kyllä huomaavat asenteesi ja muut.
Ei tehtaalla ole miehiä enään.kaikki ovat lestapaskoja ja selkäänpuukottajia.niistä ääliöistä pysy tyttökulta erossa.omakehu vaan haisee heillä.no loppu tulee tehtaalle kun terästä tehdään uudella tavalla.
tais lopuu tääki keskustelu......
Kaikki kolmikymppiset miehet taitaa olla jo varattuja ? Samanikäinen nainen kaipailis...
Saman kysymyksen voisi valan mainiosti heittää teille miessukupuolen edustajille, eli missä te sinkkumiehet oikein lymyätte? :)
Baareista on turha mitään kunnon keskustelukaveria edes hakea kun tapana ei ole käydä kapakoissa kuin noin kerran kuukaudessa, ja silloin ainakin minä olen biletysmeiningillä liikenteessä. Ja toisekseen kuka haluaa tutustua känniseen örisijään joka talloo päälle ja melkein polttaa tupakalla reiän vaatteisiin.
Harrastusten parissa joskus kohtaa mielenkiintoisia ihmisiä mutta kun niin kovin monella säihkyy sormus nimettömässä tmv.
Onneksi Raahe on kuitenkin niin pieni paikka että jos sattumalta jonkun kiinnostavan henkilön kohtaa niin on melko epätodennäköistä että häneen ei törmäisi jossain uudemmankin kerran Ü
Ovelta ovelle kierrosta tuskin kukaan lähtee tekemään joten pitänee kait vaan pitää silmät ja mieli avoinna missä tahansa kulkeekaan =)
Minkälaisen harrastuksen parista niitä sinkkunaisia oikein löytyy?? Olis kiva tietää, vois harkita vaikka uutta harrastusta...
Ja ei me missään lymytä, ainakaan omasta mielestä :)
Se vaan syö miestä kun AINA käy niin että juuri se nainen josta kiinnostuu onkin varattu. Huonoa onnea kait? No, sitä mulla on riittänyt
Olisi tosiaan kiva saada tietää että minkä harrastuksen parista niitä parikymppisiä sinkkuneitosia löytyy???????
No esim. uimahallilla varmasti käy muitakin sinkkunaisia harrastusten merkeissä kuin minä kaverini kanssa :D
Harvemmin tulee käytyä uimahallilla (ei oikeastaan koskaan) mut ehkä sitä pitää lähteä vaikka keilaamaan...
Entäs missä muualla vois törmätä??
Ja sinkkumiehiä voi löytyä siinä uimahallin lähellä juoksemassa
missä muualla vois törmätä parikymppisiin sinkkuneitoihin? siis iltaisin ja viikonloppuisin
Eli nyt kun on ilmennyt että meitä sinkkkuja on Raahessa melko paljon, mutta toistemme löytyminen on osoittautunut hankalaksi. Onko mitään ehdotuksia tilanteeseen ? ;)
sinkkubileet ois yks vaihtoehto, kaikki varatut käännytetään ovelta pois :) mut missä ja milloin, sitä en tiedä.
ja sinkuille varmuuden vuoksi paita jossa lukee VAPAA!!!
Kuka alkaa järjestään ? Onko vapaaehtoisia vai täytyykö määrätä ? :)Varmasti ois porukkaa tulossa !
Raahessakin kyllä tosiaan saisi olla jonkunmoisia sinkkujen tapahtumia :) Järkkäriksi en minä ainakaan ryhdy, mutta mieluusti otan osaa jos joku organisoi moisen miittingin ;)
pitäs varmaan kysellä joltakin kuka yleensä jotain tapahtumia järjestää, esim MANUn omistajahan (olikohan Nurkkalan Matti?) on järjestänyt raahe festivaaleja yms. niin luulis nyt yhet sinkkubileet onnistuvan.
Ginassa ?
oisko ehdotuksia missä pidettäis? milloin? ikäraja?
gina, 5. tai 12.1.07, K-18
muita mielipiteitä??
No onko tää tapahtuma tulossa?
5:s päivä koittaa ja ei mitään tietoa onko siellämenoa.... :)
..samat naamat joka kerta, kun sattuu baarissa poikkeamaan :> Vois vaikka viettää rauhallisen leffaillan, kun tuli uutena vuotena jopa katsastettua tuo raahen "hurja" yöelämä.
Olenpa muuten tässä ajan myötä huomannut, että ei tuolla lenkkipoluilla kyllä näy oikein ketään oman ikäisiä.. Eikö kukaan edes tehnyt uuden vuoden lupausta moiseen? ^^ Tyyliin jotain 60v. teräsvanhuksia siellä vastaan käpsyttelee kävelysauvat viuhtoen :D
missäpäin Raahea käyt lenkillä?
Itse olen kiertänyt Koivuluodossa ja ympäri Kummattia ja kyllä siellä aina joku nuorempikin tulee vastaan paitsi oman ikäisiä naisia ei ole vastaan tullut. Mut ei auta kun jatkaa juoksentelua :)
Ihan samojen alueiden polkuja ja teitä itsekin kulutan joka päivä :D Pururadallekin yks päivä poikkesin.. hymy kyllä tuli kasvoille kun huomas kadottaneensa kokonaan tiedon missä päin sitä pyörii vaikka minäkin olen ikäni täällä asunut että periaatteessa pitäs kyllä tuntea maastoa. Nooh, laitetaan sen piikkiin että oli jo pimeää ;D Hyvin mä pois sieltä lepikosta löysin ku seurailin jalanjälkiä. Varsinainen sherlokki..
Vai täälläpäin sinäkin pyörit... :)
On sitten ollut huono tuuri kun et ole sattunut yhtään kertaa vastaan tulemaan, tai eihän sitä tiedä kun ei tunneta :)
Mut miten sitä menee jutteleen kun toinen vaan juoksee karkuun??
Noh, kuitenkin huomenna "pitäs" taas käydä iltalenkillä jos vaan ehtii ja jaksaa. Tein kyllä semmosen uudenvuodenlupauksen et nyt on tipaton tammikuu jolloin keskitytään kuntoiluun yms.
Hahahaa.. tyyliin juoksee perässä ja huutelee. Vois kyllä juoksutahti kiristyä entisestään :D Vai toisaalta se vauhti on muutenkin riippuvainen siitä mitä musiikkia sattuu kuulumaan. Niin siis korvalappustereoista, vaikka kyllä kait mulla välillä ihan muuten vaanki soi päässä :P Niin ja et sä vastaan oo tullut ellet sit oo naamioitunut niiksi vanhuksiksi ketä siellä sattuu samaan aikaan aina olemaan.
Tänään on taas lenkkipäivä, jes! Johan tuota joutaakin ko viikonloppuna ei jaksanut liikuskella. Ja huomena aloittaa tämä tyttö uuden harrastuksen, mutta ei siitä sen enempää - paljastuu vielä henkilöllisyys ;D
Juu, mullakin kuuluu pään sisällä vaikka mitä, suorastaan kaikuu...
Mut miten siitä harrastuksesta voi henkilöllisyys paljastua?? Meinaatko päästä Raahen Seudun etusivulle uuden harrastukses kans vai? ;)
Ja en kyl omasta mielestä näytä vanhukselta, et varmaan ole vastaan tullut ellet ole vanha mummo sauvakävelyllä... :D
Henki saattaa kyllä vinkua kun viimesilla voimilla yrittää eteenpäin...
Tuossa just mietin et miten siellä lenkkipolulla voi mennä jutteleen toiselle??
Pitäskö jäädä kyttäämään ja yllättää puskan takaa vai miten?
mitenkäs sherlokille kävi uuden harrastuksen kans?
Ai missä.no pattijoella lukemassa raamattua tietenkin.
Poika.tumputa vaan rauhassa.et tuolla asenteella ikinä ketään saa joudut loppuiän tumputtamaan tässä tumputtajien kylässä.
Raahen sinkut 20 vee.penikoita on.
Missä 30 sinkut?
Kaks vaihtoehtoo, kotona tai töissä.
Ne on muuttaneet esim Ouluun.
Sinkku miehistähän täällä ei oo pulaa, kuten kaikki tietävätkin...
Meneppä poika vaikka rauhanyhdistykselle niin saat rauhaa.jos ei ns tärppää niin mene suviseuroihin.sieltä saat suvin.noin saat naista.rauhaa tai suvia.