kattokaa ja auttakaa

niin minulla on ps2 emulaattori mut en löydä yhtään ff peliä

auttakaa plz kertokaa joku sivu mistä voi ladata meluiten ff10 ff11 tai ff12
10631
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ensinnäkin se, että onnistut pelaamaan PS2-peliä tietokoneella mahdollisuus on 1/1000.. Voisin miltei tältä istumalta sanoa, ettet tule onnistumaan. Lisäksi PS-emujen asetukset on hälvetin monimutkaisia.. tuskinpa olet hankkinut sitä kopiosuojattua filuakaan vielä? Aivan, heh. Jos osaisit asettaa emun kuntoon, löytäisit kyllä helposti pelejäkin.

Kannattaa tyytyä ihan vaan ostamaan, tai jos ei ole rahaa, polta.

Äänestä
  • vittu kyl mää osaan asentaa ps2 emun koska olen sen jo asentanut mutta kun en läydä peleä vitun pälli

    Äänestä

  • menkat kun jokapuolella ärisee/paukkuu?

    Äänestä

  • hahahoho kirjoitti:

    vittu kyl mää osaan asentaa ps2 emun koska olen sen jo asentanut mutta kun en läydä peleä vitun pälli

    Olet ihan vitun untamo.

    Tules sitten kertomaan jos onnistuit pelaamaan PS2-pelejä tietokoneellasi. Odotan innolla B)

    Äänestä

  • mykeyllä....... kirjoitti:

    menkat kun jokapuolella ärisee/paukkuu?

    Anteeks:(

    Äänestä

  • MyKey kirjoitti:

    Anteeks:(

    Täydet pisteet MyKeylle loistavista kommenteista, KVT (Kusipäiden Vastainen Toiminta) on parhaimmillaan juuri tuollaisena. Jatka samaan malliin, ja Suuret Ihmiset kunnioittavat sinua suuresti. Saat Suurta Kunniaa... kröh. No, ainakin muut saavat pirullisen hyvän mielen.

    Hyvää illanjatkoa, päivänloppua, yönalkua ja aamunmennyyttä...

    Äänestä

eläpä poika vareta ku se on tyhymien puuhaa joo, niinku minä näin ikkää ja pepantteenia konneesee

Äänestä

Täytyy kyllä sanoa että tuo kysymyksesi oli päivän parhaita. Ajattelit siis ladata PS2-pelin netistä, jotta voisit rusikoida sitä jollakin emulaattorilla tietokoneeseen sopivaksi?
Ensinnäkin noita FF-osia (X, XI, XII) löydät netistä _ERITTÄIN_ epätodennäköisesti. Siis mitään toimivaa.

Noh, tuossa on toinenkin juttu. Jos nyt sattumalta löydät toimivan ja "laillisesti kopioidun" osan netistä, se on kuitenkin jaettu 50 eri osaan. Noista vastauksistasi päättelisin ikäsi rajoittuvan siihen 10 ikävuoteen ja et kuitenkaan osaa tehdä mitään. Voithan tietysti olla 15-vuotias tai jotain, pieni vinkki vain kommenttiesi sopivuudesta.

PS1-pelejä voisit onnistua saamaan koneellesi, itselläni on toiminut FFIX ja FF VII. Mutta nekin vaativat parhaimmillaan noin neljän tunnin työn ja soveltelun, ei mitään helppoa. Joskus olin yrittänyt saada XBox-emua toimimaan jotakin peliä varten (olisikohan ollut Fable...?) mutta en saanut sitä tolkuttomankaan työn jälkeen toimimaan. PS2-emua en ole kokeillut mutta en hetkeäkään epäile etteikö se olisi yhtä haastava.

Voisit vaikka hommata Playstation 2:n. Pääsisit helpommalla...

Äänestä
  • minä sain ff9:n toimivaan vaivatta toimii loistavasti ja on parempi grafiikka kuin pleikkarilla. Ps2 emusta en tiiä mittää aika hikistä saaha vissii toimimaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kekkuli4323 kirjoitti:

niin minulla on ps2 emulaattori mut en löydä yhtään ff peliä

auttakaa plz kertokaa joku sivu mistä voi ladata meluiten ff10 ff11 tai ff12

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu