Espoolla tuuria!

Striper

Katsoitteko neloselta kaikki maalit ohjelmaa? Siinä näytettiin Bluesin ratkaisumaali Kärppiä vastaan. Siis aivan tuuria, josta pienestä raosta työntyi sisään! Melkein nolla-kulmasta! Tarkki ei ollut hereillä tällä kertaa, mutta silti liigan paras molari.

4

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siniset_

      ...oli kärppien tasoitus.
      tosiasia on se, että espoon blues on vihdoinkin joukkue isolla j:llä.

    • gary.dahlman

      Täyttä tuuria!!!!

      Muute pärjääkö sun jäkis joukkue???Missä liigassa pelaatte????Pystyttekö pelaamaan seiskoja vastaan???
      Vai ootteko vaa omas sarjas????

      Meidän joukkue ja sun joukkue saattaa kohdata joskus.....mä oon tehny pelissä enimmillään yksitoista maalia!!!Monta sä??Mä oon meijän juokkueesta paras!Te häviäisitte!!!!!!

      • Striper

        Èn pelaa jäkistä.


    • Onnittelut Bluesille voitosta! Olihan voittomaali onnekas, se pitää paikkansa, mutta niin oli Kärppienkin maali, joka ammuttiin miinuskulmasta maalivahdin kautta verkkoon. Oikeastaan kaikki maalit olivat onnenkantamoisia. Maalivahdit kummassakin päässä olivat loistavia ja heidän ansiotaan oli, että maalimäärä jäivät noin pieneksi.

      Noin hyvää Bluesia en ole aiemmin Oulussa nähnyt. Blues on liikkuva, taitava ja vahva ryhmä ja alkaa olla kova haastaja kärkijoukkueille. Heikkilän tekemä hyvä työ näkyy ja moni Blues-pelaaja on nostanut tasoaan selvästi. Heikkilä on erityisen hyvä nuorten pelaajien kehittäjä ja tämä näkyy Bluesissakin.

      Ilta-Sanomien tähdet menivät omituisesti (Pesonen 3, Manderville 2, Aaltonen 1). Itse olisin antanut tähdet maalivahdeille ja Martin Kariyalle, joka oli kentän paras pelaaja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe