Paras lattiamateriaali yk-varaukseen?

Paljonko tulee maksamaan 100M2 yläkertavarauksen lattian tekeminen? Olisiko mitään paikkaa, mistä saisi tarkoitukseen käypää materiaalia edullisesti, koska sama kait se minkä päälle sitten muovimaton laittaa?
1552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

raakapontti esim 23*95mm. Siitä tein saunan lattian aikoinaan. Vähän vain hio asennuksen jälkeen ja valmis

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yläkertaa rakentava kirjoitti:

Paljonko tulee maksamaan 100M2 yläkertavarauksen lattian tekeminen? Olisiko mitään paikkaa, mistä saisi tarkoitukseen käypää materiaalia edullisesti, koska sama kait se minkä päälle sitten muovimaton laittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu