Saako armeijassa käyttää omia rintaliivejä, jos ne eivät ole näkyvillä? Olen käyttänyt liivejä 11-vuotiaasta asti joten olisi aika alastn olo ilman niitä. Koulussa asiaan ei puututtu, paitsi liikuntatunnilla ei saanut käyttää.
Rintaliivit armeijassa?
11
4120
Vastaukset
- näkee
Siitä vaan...
- vapautettu123
taidat olla joku homo hyi vittu
armeijas ne pistää sut tekee punneruksii 10000 päivässä et muutut heteroks tai muute ne vetää turpaa- Kiki
Mistäs sait päähän, että aloittaja olisi mies, nykyjään voi nääs ämmätkin mennä armeijaan
- keeeesaea
Kiki kirjoitti:
Mistäs sait päähän, että aloittaja olisi mies, nykyjään voi nääs ämmätkin mennä armeijaan
varmaan harri nimimerkistä päätteli ;D
- fdgfdg
keeeesaea kirjoitti:
varmaan harri nimimerkistä päätteli ;D
Nimimerkki on nimiMERKKI nimiMERKKI siitä ei voi päätellä sukupuolta, ikää ammattia, tai ylipäätään mitään, koska yleensä se on "mitä mieleen tulee"
- Alik. Hyvönen
Armeijassa saa oikein hyvät SA-INT rintaliivit maastokuvioilla.
Monet meistä tytöistä pölli sellaiset ihan kotiin asti.
Valehdeltiin kappareille että "ne katosi"...- Nimetön
oks toi varastelu sit jotenki Isänmaan Uljaan Soturin tapa vai HÄ???? et pöllitää rintsikoita.
ja viel valehtelitte. pah. - enpä vielä tiennyt
millonkas ne rintsikat on tullu sinne valikoimiin, onhan se toki mahdollista mutta kun mä olin nii ei siellä sillon ainakaan ollu. kalsaritkin oli miesten mallia, ei niitä tosin oo pakko käyttää miestenkään... omat alusvaatteet saa olla, rintaliiveistä sanottiin vaan et tummat pitää olla eivätkä saa varustuksen alta näkyä. onhan toki ajat voinu muuttua, mut rintsikoita ei ainakaan naisilta kielletä!
- Anonyymi
Ihan rauhassa.En dissaa.Aion itekin käyttää armeijas vaik oonki poika nii ei lais sanota että kaikkien pitää olla samanlaisia
- Anonyymi
Tytöillä pitää olla intissä Stringit,muut ei käy.
- Anonyymi
Voi voi ollaanpa täällä taas julmia kun ladyboy Harri kysyy neuvoja.
Harrin kannattaisi mennä laivastoon. Jos on gineksiä, niin kannattaa varmuuden vuoksi nukkua vaikka natolanka lieriön sisällä turvassa.
Ja mikä parasta laivasto EI ole armeija.
https://www.youtube.com/watch?v=InBXu-iY7cw
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1461970
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3031177Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.83989- 35888
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31829- 53799
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756- 71754
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56709Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44701