Olemme ostamassa autoa ja meillä on 7000€ velka neuvoteltu pankin kanssa. Millaista autoa suosittelisitte? Pitäisi olla tyylikäs ja komea.
Itse ajattelin Audi A3 1.6 moottorilla, tekeekö sillä mitään?
Itse ajattelin Audi A3 1.6 moottorilla, tekeekö sillä mitään?
Vastaukset 10
Vanhimmat
on parempi. Takapenkki kaatuu kolmessa osassa. Ja kylä lähteeeeeeee...........
Mutta jos A3 jotain hyviä/huonoja kokemuksia niin kertokaa ihmeessä.
kaatuu takapenkit, sopii paksu patja taakse.
Haluttaisiin kyllä pysyä merkissä. Olemme pian lähdössä ruotsiin erääseen megatapahtumaan ja paikalle olisi kiva saapua arvokkaasti, Avensis on niin yleinen että se ei sytytä ketään.
se Audin A3. Itselläni on kokemuksia vain suuremmista Audeista ja ovathan Audit varmasti yksi jämäkimmistä autoista. Eivät helise eivätkä kilise vanhempanakaan.
hyvä, ei erotu valtaväestöstä eikä herätä kateutta
ja katkeruutta kanssa-autoilijoissa kuten Audi.
kevyempi kuin Audi ja kevenee lisää ruostuessaan. Ja Korolla on jännittävämpi ajaa luikerrella kun ei tahdo kaista riittää.
1.6 moottorilla ja olen tykännyt, suorituskykyä on riittävästi ja moottori on ehkä varmatoimisin mitä Audilta saa. Se mistä olen erityisesti tykännyt niin kyllä tuollainen A3 Audi loistaa parkkipaikoilla paljon kauniimmin kuin mikään toinen noista lyhytperäisistä malleista.
Millaisia käyttökustannuksia on odotettavissa? Entä minkä vuotinen omasi on?
Niin ei mitään hirveen suuria kuluja ole tiedossa ainakaan konehuoneen puolelta. Alatukivarret jouduin vaihdattamaan eteen, osat oli muistaakseni jotain parinsadan euron luokkaa ja työt päälle. Katsastusmies puhui myös että vetonivelet saattavat pian olla elinkaarensa päässä joten sekin sitten tulee varmaan kohta eteen.
PS. Onko ruotsissa jokin paraati vai?