malediiveille snorklaamaan

Olemme menossa helmikuussa Intiasta käsin käymään Malediiveilla. Lennot ja hotelli järjestetty. Nyt kiinnostaisi, minkälaisia rokotuksia tuonne vaaditaan. On havrix, polio ja jäykkäkouristus voimassa. Malen kaupungissa 'must' nähtävyyksiä? Tällä palstalla näkyy olevan hiljaista, mutta käy kai siellä suomalaisia edelleen? Kaikki Malediiveihin liittyvä tieto tervetullutta! Kiitos vastauksista etukäteen!
22183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen käynyt 2 viikon tosi elämytsmatkalla Malediveilla. Siitä tosin on aikaa jo yli kymmenen vuotta.

Kannattaa etsiä hakusanalla Malediivit (myös yhdellä ii:llä, male sanalla, Kuredu, ehkä muillakin sanoilla. Luulen että näin toimien löydät täältä oleellisen mitä matkallasi tarvitset.

Hakulootan tätä varten löydät tuosta sivun yläosasta Suomi24Keskustelu tekstin alta.

Mitä sieltä et löydä niin kysy sitten yksilöidysti täältä uudelleen niin varmasti joku vastaa mielellään. Sen totean, että paikka on yksi niitä harvoja paikkoja, joita ei turistit ole vielä pilanneet. Ei vesiä eikä rantoja - NE ON ITSE KOETTAVA, ERITYISESTI AUTIOSAARET. Niitähän siellä riittä. Jos vaan saat järjestetyksi yön tai pari vietetyksi yhdellä niistä saarrista, niin jopa riittää muisteloa myöhemmin. Malediivit muodostuu yli 2500 saaresta ja maan korkein kohta on n. 165 cm merenpinnasta - totta se on - usko pois. Mieti, miten se voi olla totta, että siellä on elämää ja mihin se näin ollen perustuu?

Onnea hienolle matkalle.

Äänestä

aivan unelma paikka.tosin mullakin siitä aikaa jo 10 vuotta.olimme silloin meerufenfushi nimisellä pienellä saarella.lentokenttä saarelta oli n.tunnin laivamatka.idyllinen ja pieni saari.kohteena aivan upea jota en koskaan tule unohtamaan.merenalainen elämä todella kaunista....miten lie kärsinyt tsunamista.hauskaa matkaa paratiisiin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


utelias kirjoitti:

Olemme menossa helmikuussa Intiasta käsin käymään Malediiveilla. Lennot ja hotelli järjestetty. Nyt kiinnostaisi, minkälaisia rokotuksia tuonne vaaditaan. On havrix, polio ja jäykkäkouristus voimassa. Malen kaupungissa 'must' nähtävyyksiä? Tällä palstalla näkyy olevan hiljaista, mutta käy kai siellä suomalaisia edelleen? Kaikki Malediiveihin liittyvä tieto tervetullutta! Kiitos vastauksista etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu