AC OULUA HAJETAAN KONKURSSIIN

KÖYKKÄ

Nyt se Juntunen hakee Liiga nousija AC OULUA konkurssiin!!! Tämähän tästä puuttui!! Juntusen "viimeiset kiusaukset"

2

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rotuaarilta

      Joo asioistahan voidaan olla montaa mieltä mutta kyllähän se niin on että nyt siellä seuran johdossa vasta pukki on kaalimaan vartijana ennestään sohlailuillaan saanut kaksi seuraa polvilleen OPS/Polarkiekko vai oliks se niin sen Olemattoman hampin nimi Heikkinen ja sitten Kampman joka ei ole saanut muuta aikaiseksi kuin tuhoa seuroissa joissa ollut viimeisimmässä mainittavassa tampereella 4.5milj mk velat asioiden hoidollaan että kyllähän se on niin että oulu voi nyt ihan rauhassa keskittyä tulos veikkaukseen paljonko sitä velkaa on tulevan kauden päätteeksi.Mun veikkaus 500.000€ pojat hakee palkkaturvasta saatavansa,mutta nyt voisi esittää kiperän kysymyksen herra Kampmanille lupaako hän olla menemättä palkkaturvan pakeillle kun oma palkka jää saamatta?
      Tää Juntunen on kerännyt keskimäärin 500.000 euroa rahaa seuralle per kausi ja puhutaan mutasarjasta 1-div.Nyt Ac Oulu kuulemma on ottanut avukseen pienen toimiston AAA Marketing hoitamaan markkinointiaan ym pikkupojat jotka eivät ole eläessään keränneet yhteensäkään 500.tuhatta yrityksensä historian aikana että silleen et ei näytä kovin ruusuiselta.

      • vahvistuksia pukkaa ouluun

        Saa nähdä mikä on tulos . Materiaali on leveä ja tuolla pitäisi heittämällä olla liigassa kuuden parhaan joukossa . Se että seura on nousijaseura , niin sillä ei ole mitään merkitystä . Vain rahan määrä ja sen myötä pelaajamateriaali ratkaisee. Eri asia sitten on se , että onko sitä rahaa tuolla tavalla mitä ac oulu on käyttänyt ???

        Loppukesällä ollaan tässäkin asiassa viisaampia .


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      104
      9709
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4977
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      63
      4742
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      3
      3238
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2441
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      106
      1686
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1468
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      53
      1433
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      58
      1397
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1321
    Aihe