Lada

Suomessa myytiin v:2005 146 078 uutta-autoa.Ladoja 455 kpl.Aika on ajanut Ladan ohi.
http://194.157.221.15/markkinointijarjestelma/taulujulkaisu/92_taulu_katso.asp?tjid=290&kieli=
8273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ladan kasvu on ollut noin 15%. Korkeampi kuin esimerkiksi yhdelläkään japsimerkillä. Lada on tulossa takaisin. Se on aistittavissa myös tällä palstalla. Mielenkiintoa Ladaa kohtaan on olemassa enemmän kuin arvaatkaan!

Äänestä
  • Myynti on pysynyt saamalla tasolla tänä vuonnakin 10/06 mennessä 441 ladaa myyty uutena. Vaatimaton myynti jatkuu Delta-Auton jatkotakuusta huolimatta.

    Äänestä

  • Örkki kirjoitti:

    Myynti on pysynyt saamalla tasolla tänä vuonnakin 10/06 mennessä 441 ladaa myyty uutena. Vaatimaton myynti jatkuu Delta-Auton jatkotakuusta huolimatta.

    Kiinnostaa hilavitkuttimilla varustetut laadukkaat/mukavat/turvalliset autot, joista saa jopa viellä rahaa muutaman vuoden päästä, kun vaihtokuume iskee.

    Äänestä

Uusi Lada maksaa noin 12 tuhatta eur. Suurin osa Suomalaisista kuitenkin laittaa autoonsa kiinni kahden uuden Ladan hinnan.Vanha sanonta sanoo: Köyhällä ei ole varaa ostaa halpaa.

Äänestä

Montako ROlls roycea myytiin Suomessa.Mitä ihmettä sillä on merkitystä montako Ladaa on myyty:Ei se Ladan ajoon vaikuta mitenkään

Äänestä
  • Kuuluu sen verran, ettei suurta kiinnostusta näytä löytyvän vaikka uuden Latukan saa hitusen päälle kymppitonnilla...
    Uuden Ladan arvokin tippuu 2 ensimmäisen vuoden aikana melkein saman verran euroissa kuin uuden mersun. Tosin sen jälkeen se ei enää juuri tipukkaan - ja minneppäs se enää nollasta tippuisikaan?

    Äänestä

  • kuuluuhan se kirjoitti:

    Kuuluu sen verran, ettei suurta kiinnostusta näytä löytyvän vaikka uuden Latukan saa hitusen päälle kymppitonnilla...
    Uuden Ladan arvokin tippuu 2 ensimmäisen vuoden aikana melkein saman verran euroissa kuin uuden mersun. Tosin sen jälkeen se ei enää juuri tipukkaan - ja minneppäs se enää nollasta tippuisikaan?

    Jos tavara vähenee yleensä hinta nousee.Näin minä ymmärrän markkinatalouden.

    Äänestä

  • omistaja 02 kirjoitti:

    Jos tavara vähenee yleensä hinta nousee.Näin minä ymmärrän markkinatalouden.

    Tavaralla on kysyntää. No voihan Lada 30 vuoden kuluttua omata jotain harvinaisuusarvoa, käyttöarvoa ei kumminkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kohta enää muisto kirjoitti:

Suomessa myytiin v:2005 146 078 uutta-autoa.Ladoja 455 kpl.Aika on ajanut Ladan ohi.
http://194.157.221.15/markkinointijarjestelma/taulujulkaisu/92_taulu_katso.asp?tjid=290&kieli=

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu