sykkeestä ultrassa

eli mitkä olikaan ns.tyttö ja poika sykkeet?
8613
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei ole erikseen mitään tyttö- tahi poikasykkeitä !

Äänestä

kai sellaisia ole olemassakaan...?!

Äänestä

poikavauvoilla olisi matalammat sykkeet ja tytöillä korkeammat...

Äänestä

kyllä sen sykkeen pitäisi tasaisesti vaihdella olipa tyttö tai poika tulossa. välillä korkea välillä matalampi, niin on hyvä.

Äänestä

kun koko odotusajan ollut syke tasanen 150 että se on hyvä asia!!! ei puhuttu että pitäs vaihdella mitenkään! ja erittäin vahvat sykkeet sekä kuuluvat!!!ja sukupuolta ei haluttu tietää..=) poikaa veikkailen itse..=)

Äänestä

Neuvolassa th/kätilö kertoi,että kun alkuraskaudessa sykkeet oli korkeat ja jos ne on LOPPURASKAUDESSAKIN korkeat niin tyttö tulossa.Veikkas mulle tyttöä ja tyttö tuli!
Kai sekin jonkinmoista kokemusta on ei vaan huuhaa-juttua.

Äänestä
  • Olen kysynyt sukupuolta ja testi kertoi toisin.

    Tosin synnytyksessä sekin selviää..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hja kirjoitti:

eli mitkä olikaan ns.tyttö ja poika sykkeet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu